Trwa ładowanie...

To nie koniec. Kobiety zaprotestują przed siedzibami PiS

Działaczki sprzeciwiają się podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o ustroju sądów powszechnych.

To nie koniec. Kobiety zaprotestują przed siedzibami PiS
d7y0339
d7y0339

Działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zaprotestują w środę przed biurami polityków Prawa i Sprawiedliwości w całym kraju. To sprzeciw wobec podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o ustroju sądów powszechnych. W Warszawie protest rozpocznie się o godz. 18.00 przy ul. Nowogrodzkiej.

Kilka dni temu organizatorki wydarzenia na Facebooku "Ultimatum - Idziemy po trzecie WETO!" dały prezydentowi Dudzie 48 godzin na zawetowanie ustawy o sądach powszechnych. Miał czas do środy do godz. 12.00. W przeciwnym razie organizatorki obiecały zorganizować strajki. W związku z tym, że prezydent podpisał ustawę, działaczki OSK spotkają się 26 lipca przed siedzibami PiS w całej Polsce.

"Prezydent Andrzej Duda podpisał PiS-owską ustawę o ustroju sądów powszechnych, oddając je w ręce Zbigniewa Ziobry. Zachował się jak funkcjonariusz PiS, jeden z wielu” – czytamy w wydarzeniu na Facebooku.

Kobiety nie zgadzają się z obecną polityką rządu. "Czuwamy i ostrzegamy. Jesteśmy tuż obok Was - ludzi, którzy w rękach trzymają zaufanie obywateli. Przypominamy posłom i posłankom, senatorom i senatorkom, radnym i innym osobom sprawującym w Polsce jakąkolwiek władzę - w ich mniemaniu z nadania PiS - że to obywatelskie TAK zaprowadziło ich na posiadane obecnie pozycje. I obywatelskie NIE, może ich stamtąd wyprowadzić. Bo nas nie interesują połśrodki. Kompromisy kosztem społeczeństwa. Dwa na trzy” – piszą działaczki.

Protest w Warszawie odbędzie się przed biurem biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej. Informacje o innych miastach znajdziecie tutaj.

d7y0339
d7y0339
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7y0339