Trwa ładowanie...
holderName

To on spowodował alarm bombowy. Już trzeci raz

Przez niego ewakuowano w niedzielę Metro Centrum. W listopadzie informował o podłożeniu rzekomej bomby dwa razy...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To on spowodował alarm bombowy. Już trzeci raz
holderName

Śródmiejscy policjanci ustalili tożsamość sprawcy fałszywego alarmu bombowego, który wywołał ewakuację stacji Metra Centrum 3 lutego. Okazało się, że o rzekomej bombie poinformował 28-letni Mariusz G. Policjanci ustalili, że mężczyzna telefonował z budki telefonicznej zlokalizowanej w szpitalu na Nowowiejskiej. Mężczyzna widocznie niezwykle upodobał sobie takie telefony. To już trzeci alarm bombowy, który spowodował.

O 15.57 mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy Policji i poinformował o ładunku wybuchowym umieszczonym na stacji Metro Centrum. Na miejscu pojawiły się wszystkie służby oraz zarządzono ewakuację 60 osób, które przebywały na peronach. Wagony metra nie zatrzymywały się w Centrum. Sprawdzenie pirotechniczne wykluczyło obecność ładunku wybuchowego na stacji. O 16.50 ruch przywrócono.****

Mariusz G. jest dobrze znany śródmiejskim policjantom. Mężczyzna jest odpowiedzialny za spowodowanie dwóch alarmów 26 listopada 2012 roku, również na stacji Metra Centrum i na lotnisku Okęcie. Wtedy około 15.00 na numer pogotowia ratunkowego zatelefonował mężczyzna, który poinformował o dwóch ładunkach wybuchowych w tych miejscach i rozłączył się. Zarówno sprawdzenia w metrze, jak i na lotnisku wymagały zaangażowania przedstawicieli wielu służb ratowniczych. Obie akcje trwały pół godziny, do momentu ustalenia sprawcy.

holderName

Policjanci namierzyli Mariusza G. w szpitalu na Nowowiejskiej. Mężczyzna telefonował wtedy z własnego telefonu komórkowego, który został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. W połowie stycznia usłyszał zarzuty spowodowania fałszywego alarmu i tym samym czynności wielu instytucji. Kwestią czasu jest przedstawienie kolejnego zarzutu.

Przypominamy, że zgodnie z art. Art. 224a. Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia,* podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8* - informuje policja.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName