To zdjęcie robi wrażenie. Zobacz, jak wygląda Warszawa w obiektywie francuskiego astronauty!

- 6 miesięcy na pokładzie ISS to jak przyśpieszony kurs z geografii! - napisał Thomas Pasquet, publikując niepowtarzalne zdjęcie Warszawy, które zachwyciło internautów z całego świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To zdjęcie robi wrażenie. Zobacz, jak wygląda Warszawa w obiektywie francuskiego astronauty!

Autorem niesamowitego zdjęcia polskiej stolicy jest francuski astronauta Thomas Pasquet, który przebywa na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Fotografia bije rekordy popularności w sieci!

Thomas Pasquet dotarł na Międzynarodową Stację Kosmiczną w listopadzie 2016 roku. Spędzi tam pół roku, biorąc udział w europejskiej misji Proxima, która ma zadanie zbadać m.in. wpływ stanu nieważkości na organizm człowieka. 

Oprócz wykonywania swoich obowiązków, Franuz spędza wiele czasu na obserwację świata z przestworzy. Jego pasją jest fotografowanie rozświetlonych miast z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. - Teraz potrafię rozróżnić je nawet w nocy. 6 miesięcy na pokładzie ISS to jak przyśpieszony kurs z geografii! - napisał na portalu Flickr , publikując niepowtarzalne zdjęcie Warszawy, które zachwyciło internautów z całego świata.

W postach pod zdjęciem pojawił się nawet komentarz mieszkańca podwarszawskiej Kobyłki, którego ucieszył widok swojego miasta na fotografii. "Pozdrowienia z Kobyłki. Było wspaniale zobaczyć nasze małe miasteczko z kosmosu" - napisał Marek.

Wśród komentujących znalazł się również Maciej Margas, popularny warszawski fotograf, który podobnie jak jego francuski kolega uwiecznia stolicę z pokładu podniebnych pojazdów. O jego dokonaniach pisaliśmy wielokrotnie na łamach portalu WawaLove.pl

Spostrzegawczy warszawiacy zauważyli, że zdjęcie zostało wykonane... na odwrót. Ale i tak są zachwyceni nieziemskimi efektami.

Przeczytajcie również: Rozpoznasz ich po stroju. Wiemy, jak będą wyglądać uniformy kontrolerów biletów

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.