Trwa ładowanie...

TOP 10. Sukcesy i porażki Warszawy 2012

Zobaczcie ranking! Zgadzacie się z nim?
Share
TOP 10. Sukcesy i porażki Warszawy 2012
d1q4yny

Przygotowaliśmy dla was ranking podsumowujący 5 największych porażek i 5 największych sukcesów Warszawy w roku 2012. Jeśli się z nami nie zgadzacie lub macie własne propozycje - napiszcie je w komentarzu.

5 NAJWIĘKSZYCH SUKCESÓW

1. Euro 2012 w Warszawie

Nie da się ukryć, że cała stolica (jak i Polska) żyła Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Mimo słabego występu naszej drużyny oraz braku finałowego meczu w naszej stolicy, Euro okazało się wielkim sukcesem dla Warszawy. Było kilka nieładnych incydentów, ale warszawiacy stanęli na wysokości zadania i pokazali , że potrafią być znakomitymi gospodarzami swojego miasta i wspaniale (oraz wspólnie) się bawić .

d1q4yny

2. Nowy most. Północny, czyli Marii Curie-Skłodowskiej

Wprawdzie budowa mostu miała się skończyć w grudniu 2011 roku, a most został otworzony pod koniec marca tego roku, jednak budowę jakiegokolwiek mostu w stolicy należy uważać za sukces. Jak wyliczył ZTM, obecnie w ciągu doby przejeżdża przez Most Marii Curie - Skłodowskiej 46 298 samochodów. I ruch ten rośnie!

3. Wygrana Cafe Powiśle o istnienie lokalu.

mini-wojenkę lokalu ze strażą miejską śledziła z uwagą cała Warszawa, a w obronie "Powiśla" stanęli nawet słynni celebryci. Przypomnijmy: straż miejska złożyła wniosek o odebranie koncesji na alkohol jednemu z najpopularniejszych lokali w Warszawie, klubokawiarni "Powiśle". Dla lokalu oznaczało to śmierć. Ostatecznie lokalowi udało się wyjść zwycięsko z boju - władze Śródmieścia nie znalazły przesłanek, by koncesję uchylić. Argumenty straży miejskiej i mieszkańców okazały się zbyt słabe.

d1q4yny

4. Stadion Narodowy.

Znalazł się w naszym rankingu zarówno w porażkach, jak i sukcesach. Bo nie można twierdzić, że warszawiacy nie są dumni z nowego, wspaniałego stadionu. Żyli jego budową, przeżyli uciążliwe balowanie, codziennie widzieli wznoszącą się do góry konstrukcję , obserwowali ją live przez specjalne kamery! Stadion jest sukcesem . O reszcie przeczytajcie poniżej, w porażkach.

5. Remont Dworca Wschodniego

Dworzec Wschodni był nie tylko najbrzydszym dworcem w Warszawie. Był też symbolem dawnego, topornego (i paskudnego) socjalistycznego budownictwa. Nie było chyba na świecie osoby, która przebywałaby tam z przyjemnością. Tym więcej mieliśmy radości oglądając go po remoncie. Mimo braku wind, nowy dworzec zrobił wielkie (i pozytywne) wrażenie. Zobaczcie zdjęcia!

d1q4yny

5 NAJWIĘKSZYCH PORAŻEK

1. Lotnisko w Modlinie

Największa, naszym zdaniem porażka 2012 roku. Nieczynne w tej chwili lotnisko, okazało się straszną fuszerką , z której uciekli przewoźnicy . Brak ILS, błędy w wykonaniu pasa startowego, nieprawidłowości , jakie wykryło Centralne Biuro Śledcze... trudno to skomentować. Jedyne co można, to wyrazić nadzieję, że problemy Modlina kiedyś się skończą. Największa Porażka 2012 roku

2. Problemy Stadionu Narodowego

Narodowy ma sporo problemów. Przede wszystkim kosztuje , i to niemało. Z dachu, podczas deszczu leci woda , czasem urwie mu się sufit. Za to dach działa. Tylko, że nie wtedy, kiedy jest to potrzebne - ze Stadionu robi się czasem aquapark . Każda impreza na Narodowym to paraliż sporego kawałka miasta oraz konkretne koszta. Właściwie przy każdym meczu są problemy z murawą . I tak można wymieniać do końca roku.

d1q4yny

3. Dewastacje i zniszczenia związane z marszami patriotycznymi.

Co chwilę nasze miasto paraliżowane jest przez kolejne, czasem bardzo dziwne marsze patriotyczne . Następnego dnia informujemy naszych czytelników o starciach z policją wyrwanym bruku, dewastacji parków, podajemy koszta związane z remontami oraz organizacją tych marszy. O ile jesteśmy w stanie zrozumieć problemy protestujących, o tyle nie rozumiemy zniszczeń , jakie są dokonywane przez wandali.

4. Fiasko budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz zagospodarowanie placu Defilad.

Szwajcar Christian Kerez wygrał projekt jeszcze w lutym 2007 roku. Niestety, współpraca od początku nie układała się dobrze - miasto miało swoją wizję muzeum, artysta - swoją. Wciąż przesuwał się termin oddania projektu. Ostatecznie miasto zerwało umowę , na pl. Defilad hula wiatr. Nie ma Muzeum, nie ma też konkretnych planów i terminów jego zagospodarowania. Proponowaliśmy Muzeum KDT, ale ten pomysł chyba też nie przejdzie.

d1q4yny

5. Zniszczenie Tęczy na pl. Zbawiciela

13 października wandal podpalił ustawioną na pl. Zbawiciela, niezwykłej urody i nikomu nie szkodzącą Tęczę. Ratownikom udało się uratować tylko fragment instalacji. Zdarzenie możecie zobaczyć na tym wideo . Jak wielokrotnie podkreślała autorka, "Tęcza" nie była projektem zaangażowanym politycznie czy społecznie. Nie pojawiła się ze względu na odbywającą się w tym czasie Paradę Równości, nie miała też nic wspólnego z Euro 2012. Miała być po prostu piękna i każdemu kojarzyć sie z czymś innym. Niestety, trafiło na wandala...

Oczywiście to nie wszystkie sukcesy i porażki Warszawy w 2012 roku. Można wymienić jeszcze sposób, w jaki postąpiono ze małymi lokalami , znajdującymi się w okolicach budowy metra, zalanie tunelu przy budowie , zniszczenia na stadionie Legii oraz wiele innych. Jesli macie swoje typy - dopiszcie!

d1q4yny

Podziel się opinią

Share
d1q4yny
d1q4yny