Trwa ładowanie...

Tor Łyżwiarski Stegny zostanie zadaszony [WIDEO]

Amatorzy jeżdżenia na łyżwach na powietrzu będą zawiedzeni

Tor Łyżwiarski Stegny zostanie zadaszony [WIDEO]
d2gakaj
d2gakaj

Miasto przeznaczy 20 milionów złotych na modernizację i zadaszenie Toru Łyżwiarskiego Stegny . Tyle samo na ten cel przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki. To pozwoli na całoroczne korzystanie z obiektu zarówno rekreacyjnie, jak i zawodowo w treningach łyżwiarzy szybkich.

Jak powiedział zastępca prezydenta miasta stołecznego Warszawy Michał Olszewswki, w pierwszym etapie rozbudowy toru łyżwiarskiego w 2014 roku rozpoczną się prace projektowe. Tor łyżwiarski zostanie zadaszony i zmodernizowany w ciągu kolejnych dwóch lat. Widownia ma się powiększyć do 3 tysięcy miejsc.

Dzięki zmianom tor stanie się wielofunkcyjny - poza zawodami łyżwiarskimi odbywać się tu będą mecze hokejowe, a latem będzie tu można jeździć m.in. na rolkach. W ten sposób powstanie pierwszy w kraju zadaszony obiekt do uprawiania sportów lodowych - w szczególności łyżwiarstwa szybkiego.

d2gakaj

Rozumiemy ambicje sportowe miasta, jednak szkoda, że na torze na Stegnach nie będzie już można pośmigać na świeżym powietrzu. Ciekawe, ilu warszawiaków ta informacja zmartwi.

d2gakaj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gakaj