Trwa ładowanie...

Tori Amos w sobotę w Warszawie!

Amerykańska artystka zaśpiewa 13 października w Sali Kongresowej z Polską Orkiestrą Radiową
Share
Tori Amos w sobotę w Warszawie!
d2qm149

Po całkowicie wyprzedanym koncercie w 2011 roku artystka postanowiła wrócić do Polski. Tym razem zaprezentuje swoje utwory w zupełnie nowym wydaniu – z Polską Orkiestrą Radiową. W tym roku artystka obchodzi 20-lecie pracy twórczej.

Tori Amos będzie promować swój najnowszy krążek "Gold Dust". Artystka wraz z wieloletnim współpracownikiem, producentem Johnem Philipem Shenale, przygotowała kolekcję swoich utworów w całkiem nowych aranżacjach - na orkiestrę symfoniczną. W projekcie towarzyszy jej Metropole Orchestra pod dyrekcją Julesa Buckleya. "Gold Dust" to drugi album artystki nagrany dla Deutsche Grammophon, po niezwykle udanym debiucie, jakim okazała się wydana w ubiegłym roku płyta "Night of Hunters".

Dla uczczenia okrągłego jubileuszu Tori Amos sięgnęła po utwory już istniejące, aby pokazać, jak „mnóstwo wydarzyło się przez te dwadzieścia lat. Mnóstwo zdarzeń, mnóstwo rozmów - wszystko to stało się ważną inspiracją dla tej płyty. Pokazuje jak wpłynęły na moje utwory i nadały im dzisiejszy kształt”.

d2qm149

Tori Amos należy do najbardziej znaczących i oryginalnych artystów swojego pokolenia. Oprócz niebywałej swobody, z jaką porusza się pomiędzy gatunkami i stylami, jako pierwsza w historii artystka zaoferowała swój singiel w wersji do ściągnięcia z Internetu. Jest też autorką oryginalnych wideoklipów do swoich utworów. Poza sceną Tori Amos działa także jako współzałożycielka organizacji RAINN (Rape, Abuse and Incest National Network) przeciwdziałającej przemocy na tle seksualnym.

W ramach trasy z orkiestrą symfoniczną Tori Amos wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej 13 października z *Polską Orkiestrą Radiową*. Bilety w cenach 209 zł, 242 zł, 275 zł oraz 385 zł są dostępne w sprzedaży internetowej i w sklepach.


d2qm149

Podziel się opinią

Share
d2qm149
d2qm149