Trwa ładowanie...
warszawa

Tragedia na Bielanach. Rafał Trzaskowski zapowiada zmiany

Prezydent Warszawy chce zwiększyć bezpieczeństwo na stołecznych ulicach. Rafał Trzaskowski zapowiedział wprowadzenie ograniczenia prędkości do 30 km/h na większości z nich. - Bez zmian na poziomie krajowym trudno będzie o rewolucję - zastrzegł.

Share
Tragedia na Bielanach. Rafał Trzaskowski zapowiada zmiany
Źródło: East News, Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter
d1mu53g

Rafał Trzaskowski stwierdził na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami, że tragedia na Bielanach wymaga zdecydowanych reakcji. Prezydent opowiedział o działaniach zwiększających bezpieczeństwo pieszych, które mają podjąć urzędnicy ratusza.

Do końca 2020 roku ma zakończyć się audyt 4300 stołecznych przejść dla pieszych, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej. Do tej pory skontrolowano około 2/3 z nich. Dodatkowo sprawdzone mają zostać przejścia w okolicach szkół i przedszkoli.

d1mu53g

Tragedia na Bielanach. Rafał Trzaskowski zapowiada zmiany

Trzaskowski zapowiedział, że jeszcze w 2019 roku na 10 skrzyżowaniach mają pojawić się nowe sygnalizacje świetlne (połowa z nich wzdłuż al. KEN). Prezydent chce też inwestować w ronda - wymienił 12 lokalizacji.

Zobacz też: Rafał Trzaskowski krytykowany. "Powinien zamienić się z Patrykiem Jakim"

Największą zmianą będzie ograniczenie prędkości na 2/3 warszawskich ulic. W strefie Tempo 30 mają znaleźć się wszystkie osiedla. Na pierwszy front już poszły Stara Ochota i Filtry, później ograniczenia pojawią się na Pradze Północ i Woli. Będzie też więcej progów zwalniających.

d1mu53g

Trzaskowski podkreślił, że planowane zmiany nie wystarczą bez zmiany przepisów na poziomie krajowym. Chce zwrócić się do rządu z trzema postulatami. Gminy za zgodą Inspekcji Transportu Drogowego miałyby odzyskać prawo do instalacji fotoradarów, a maksymalne kary za przekroczenie prędkości - zostać zwiększone do połowy średniej krajowej. Prezydent Warszawy zamierza też apelować do rządu o wprowadzenie przepisów dotyczących bezwzględnego pierwszeństwa pieszych.

Źródło: TVN Warszawa

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mu53g

Podziel się opinią

Share
d1mu53g
d1mu53g