Trwa ładowanie...
d1kb3ih

Trakt Królewski zmieni się w deptak

Przespacerujemy się świątecznie oświetlonym Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trakt Królewski zmieni się w deptak
d1kb3ih

W najbliższą sobotę i niedzielę, 6-7 grudnia, będzie można spacerować świątecznie oświetlonym Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem. Po włączeniu świątecznej iluminacji Warszawy Trakt Królewski zamieni się w deptak.

W sobotę, 6 grudnia, o godz. 17.00, m.st. Warszawa zaprasza na pl. Zamkowy na spotkanie ze św. Mikołajem. Już po raz siódmy tradycyjnie w mikołajki włączona zostanie świąteczna iluminacja stolicy. W tym roku świetlne dekoracje rozbłysną m.in. na Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie, Alejach Ujazdowskich, Świętokrzyskiej, Francuskiej.

Zobacz także: Ostatnie przygotowania do świątecznej iluminacji [ZDJĘCIA]

d1kb3ih

W związku z tym w sobotę i niedzielę Trakt Królewski będzie wyłączony z ruchu drogowego. Już od godz. 15.00 w sobotę 6 grudnia zamknięte będą ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat od ul. Miodowej do ronda de Gaulle’a. Ponownie ruch wróci na ten ciąg w poniedziałek 8 grudnia ok. godz. 4.00. Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z Nowym Światem. Autobusy linii 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518, N44 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Pamiętajcie także o utrudnieniach w tej okolicy związanych z Rajdem Barbórka!

W niedzielę, 7 grudnia, w godz. w godz. 10.00 - 15.00 ulicami miasta przejadą zmotoryzowani Mikołaje. Parada motocyklowa MotoMikołajki przejedzie trasą: Targowa, Zieleniecka, most Józefa Poniatowskiego, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy, Miodowa, Świętojerska, gen. W. Andersa, Marszałkowska, rondo I. Daszyńskiego, al. Jerozolimskie, rondo J.Waszyngtona, Wybrzeże Szczecińskie.

Drogowcy zaplanowali także jedno frezowanie. Od piątku, 5 grudnia od godz. 22.00 wyłączona z ruchu będzie ul. L. Schillera na odcinku od ul. Miodowej do posesji nr 6. Wprowadzony zostanie zakaz parkowania, jeśli pozwolą na to prace budowlane utrzymany będzie dojazd do posesji. Utrudnienia potrwają do niedzieli, 7 grudnia

Zobacz także: 106 choinek przy Trakcie Królewskim

d1kb3ih

Podziel się opinią

Share
d1kb3ih
d1kb3ih