Trwa ładowanie...
d13b7lg

Tramwaj na Nowodwory. Przetarg rozstrzygnięty. 1,5 km nowej trasy

Tramwajem pojedziemy w I kwartale przyszłego roku. Koszt wyniesie ponad 31,6 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tramwaj na Nowodwory. Przetarg rozstrzygnięty. 1,5 km nowej trasy
d13b7lg

Tramwaje Warszawskie wybrały wykonawcę przedłużenia linii tramwajowej o dwa przystanki w głąb Tarchomina. Prace w ciągu ośmiu miesięcy od podpisania umowy zrealizuje konsorcjum firm Strabag i ZUE. Tramwajem pojedziemy w I kwartale przyszłego roku. Koszt wyniesie ponad 31,6 mln zł.

Zadaniem wykonawcy będzie budowa 1,5-kilometrowej trasy tramwajowej w ciągu ul. Światowida na odcinku od Tarchomina Kościelnego do Strumykowej. Na odcinku tym zaplanowano cztery perony w dwóch zespołach przystankowych, zlokalizowanych na skrzyżowaniach z Ordonówny i Stefanika. Torowisko zostanie zbudowane w technologii bezpodsypkowej z zabudową asfaltową lub trawiastą (w zależności od lokalizacji). W zakres zamówienia wchodzi też budowa budynku stacji prostownikowej trakcyjnej Nowodwory.

Termin: I kwartał 2017 roku

d13b7lg

Prace zrealizuje konsorcjum firm ZUE i Strabag, które zaoferowały cenę 31,6 mln zł brutto. Była to druga najtańsza oferta z siedmiu złożonych. Spółka i tak zaoszczędzi blisko 20 mln zł względem założonego kosztorysu. Wykonawca będzie miał osiem miesięcy na zrealizowanie prac od momentu podpisania umowy, co oznacza, że tramwajem pojedziemy w I kwartale przyszłego roku.

Na końcu trasy przewidziano rozjazd nakładkowy. Trasę będzie więc obsługiwać tabor dwukierunkowy. Pętlę przewidziano dopiero w ramach kolejnego etapu rozbudowy torowiska na Tarchominie – do pętli Winnica.

4 trasy, 120 nowych tramwajów

Inwestycja jest częścią projektu "Budowa wybranych odcinków tras tramwajowych w Warszawie wraz z zakupem taboru", zgłoszonego do dofinansowania unijnego. Oprócz Tarchomina, obejmuje on budowę torowiska na zachodnim odcinku ulicy Kasprzaka na Woli oraz dostawę dziesięciu tramwajów dwukierunkowych. W sumie, w ramach nowej perspektywy unijnej, Tramwaje Warszawskie mają zamiar zrealizować cztery trasy tramwajowe oraz kupić 120 nowych pojazdów. Pierwszy przetarg na tabor w tym roku.

d13b7lg

Źródło: (transport-publiczny.pl)

Przeczytaj też: Złodziej rowerów zatrzymany

d13b7lg

Podziel się opinią

Share
d13b7lg
d13b7lg