Trwa ładowanie...

Tramwaj z gwiazdą Dawida na ulicach Warszawy. Jeździ pusty

Tramwaj kursuje po centrum miasta. Ma przypominać o ludziach wymordowanych w obozach zagłady i gettach.

Tramwaj z gwiazdą Dawida na ulicach Warszawy. Jeździ pusty
d907hde
d907hde

Przez cały piątek po ulicach Warszawy jeździ zabytkowy tramwaj oznaczony gwiazdą Dawida. W środku nie znajdziemy jednak ani jednego pasażera... Między innymi w ten sposób stolica oddaje swój hołd ofiarom holocaustu.

27 stycznia to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Liczba jego ofiar szacowana jest na 6 mln, z czego połowa to Żydzi. Dzień obchodów jest nieprzypadkowy. Właśnie 27 stycznia wyzwolono obóz Auschwitz-Birkenau w 1945 roku.

Z tej okazji na ulice stolicy wyjechał zabytkowy tramwaj . - Pusty pojazd ma przypominać mieszkańcom stolicy o żydowskich sąsiadach, którzy zginęli w obozach koncentracyjnych i gettach. Podczas corocznych obchodów przywołujemy pamięć pomordowanych w gettach i obozach, widzimy cienie tych, których już nie ma - informuje Fundacja Shalom.

Przedstawiciele fundacji apelują również o uczczenie dzisiejszego dnia poprzez zapalenie świec w oknach. - Dzień Pamięci o Holokauście to wyzwanie, moralny nakaz. Musimy zrobić wszystko, by już nigdy kart historii nie rozcinano nożem Kaina, a świat stał się domem dla ludzi. Zapalmy świece w oknach 27 stycznia wraz z rozpoczęciem szabatu. Niech płomień pamięci rozświetli nasze wspomnienia i myśli o tych, którzy odeszli – zaapelowała Gołda Tencer, Dyrektor Generalny Fundacji Shalom .

d907hde

Tramwaj będzie kursował w piątek do godziny 18.00. Pojedzie trasą: Plac Narutowicza – Filtrowa – Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Popiełuszki – Metro Marymont – Popiełuszki – al. Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – Plac Zawiszy – Plac Narutowicza.

Źródło: Fundacja Shalom/FB/Wawalove.pl

d907hde
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d907hde