Trwa ładowanie...
da2e5hv

Tramwaje Warszawskie szukają motorniczych. Zachęcają zarobkami w wysokości 6,5 tys. zł

Komunikacja miejska w Warszawie rozbudowuje się. Nowe trasy, nowe linie, więc potrzebni są nowi pracownicy. Stołeczny przewoźnik szuka motorniczych i proponuje 6,5 tys. zł brutto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Tramwaje Warszawskie szukają motorniczych. Proponują zarobki ok. 6,5 tys. zł
Warszawa. Tramwaje Warszawskie szukają motorniczych. Proponują zarobki ok. 6,5 tys. zł (PAP, Fot: PAP)
da2e5hv

Spółka "Tramwaje Warszawskie" podaje, że już wkrótce w stolicy przybędzie 20 km nowych tras. Do obsługi większej liczby pojazdów potrzebni są nowi pracownicy.

Aby zostać motorniczym trzeba spełnić poniższe warunki: ukończyć 21 lat, mieć co najmniej średnie wykształcenie, prawo jazdy i mieścić się w określonych wymiarach, tj. ważyć do 130 kg i mieć wzrost pomiędzy 160 a 190 cm.

Kandydat w czasie pierwszych trzech miesięcy okresu przejściowego będzie uczył się prowadzenia tramwaju i obsługi różnych typów wagonów. Jak zaznacza przewoźnik będzie to czas na przygotowanie do pracy motorniczego pod okiem doświadczonych pracowników.

da2e5hv

Po 3 miesiącach kandydatów czeka egzamin państwowy. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku, nowy motorniczy otrzyma "pozwolenie na kierowanie tramwajem".

Tramwaje Warszawskie podały wysokość zarobków motorniczych. I tak – podstawowa pensja to 4 tys. zł. Do tego dochodzą bonusy, w tym m.in. 500 zł za punktualną jazdę. Według wyliczeń portalu naszemiasto.pl maksymalne wynagrodzenie motorniczych może wynieść 6,5 tys. zł.

Tramwaje zatrudniają na umowę o pracę i proponują m.in. darmowe bilety komunikacji miejskiej.

I jeszcze jedna zaleta pracy: "ciekawy i oryginalny zawód" - czytamy w ogłoszeniu. Tramwaje Warszawskie czekają na zgłoszenia do 7 lutego. Wystarczy na stronie internetowej wypełnić wniosek i czekać na ewentualne zaproszenie na kurs, który odbędzie się na początku 2020 roku.

da2e5hv

Źródło: naszemiasto.pl, Tramwaje Warszawskie

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

da2e5hv

Podziel się opinią

Share
da2e5hv
da2e5hv