Trwa ładowanie...
tramwaje warszawskie

Tramwaje Warszawskie szukają motorniczych. Zachęcają zarobkami w wysokości 6,5 tys. zł

Komunikacja miejska w Warszawie rozbudowuje się. Nowe trasy, nowe linie, więc potrzebni są nowi pracownicy. Stołeczny przewoźnik szuka motorniczych i proponuje 6,5 tys. zł brutto.

Share
Tramwaje Warszawskie szukają motorniczych. Zachęcają zarobkami w wysokości 6,5 tys. zł
Źródło: PAP, fot: PAP
d47l9wk

Spółka "Tramwaje Warszawskie" podaje, że już wkrótce w stolicy przybędzie 20 km nowych tras. Do obsługi większej liczby pojazdów potrzebni są nowi pracownicy.

Aby zostać motorniczym trzeba spełnić poniższe warunki: ukończyć 21 lat, mieć co najmniej średnie wykształcenie, prawo jazdy i mieścić się w określonych wymiarach, tj. ważyć do 130 kg i mieć wzrost pomiędzy 160 a 190 cm.

Kandydat w czasie pierwszych trzech miesięcy okresu przejściowego będzie uczył się prowadzenia tramwaju i obsługi różnych typów wagonów. Jak zaznacza przewoźnik będzie to czas na przygotowanie do pracy motorniczego pod okiem doświadczonych pracowników.

d47l9wk

Po 3 miesiącach kandydatów czeka egzamin państwowy. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku, nowy motorniczy otrzyma "pozwolenie na kierowanie tramwajem".

Tramwaje Warszawskie podały wysokość zarobków motorniczych. I tak – podstawowa pensja to 4 tys. zł. Do tego dochodzą bonusy, w tym m.in. 500 zł za punktualną jazdę. Według wyliczeń portalu naszemiasto.pl maksymalne wynagrodzenie motorniczych może wynieść 6,5 tys. zł.

Tramwaje zatrudniają na umowę o pracę i proponują m.in. darmowe bilety komunikacji miejskiej.

I jeszcze jedna zaleta pracy: "ciekawy i oryginalny zawód" - czytamy w ogłoszeniu. Tramwaje Warszawskie czekają na zgłoszenia do 7 lutego. Wystarczy na stronie internetowej wypełnić wniosek i czekać na ewentualne zaproszenie na kurs, który odbędzie się na początku 2020 roku.

d47l9wk

Źródło: naszemiasto.pl, Tramwaje Warszawskie

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

d47l9wk

Podziel się opinią

Share
d47l9wk
d47l9wk