Trwa ładowanie...

Tramwaje znikną z warszawskiej Woli. Remonty potrwają do 2019 roku

ZTM zapowiedział, że od poniedziałku zawiesi ruch szynowy od ronda ONZ po ulicę Wolską.

Share
Tramwaje znikną z warszawskiej Woli. Remonty potrwają do 2019 roku
di811y5

Tramwaje przestaną kursować na ulicach Prostej, Kasprzaka i Skierniewickiej w poniedziałek, 24 lipca. Zmiany związane są z kolejnym etapem budowy II linii metra. Utrudnienia potrwają do 2019 roku.

ZTM zapowiedział, że od poniedziałku zawiesi ruch szynowy od ronda ONZ po ulicę Wolską. To trasa, którą szybko można dojechać z Bemowa i Woli do metra na Rondzie Daszyńskiego. Część linii tramwajowych zostanie zlikwidowana, inne zostaną skierowane na objazdy, jak np. linia nr 10 i 44. Linia 70 została w piątek całkowicie wyłączona z ruchu.

Dodatkowo, ZTM planuje zawiesić niektóre przystanki na węzłach: Norblin, Rondo Daszyńskiego, Karolkowa, Szpital Wolski oraz Rondo ONZ.

Utrudnienia wynikają z rozpoczęcia kolejnego etapu budowy II linii metra na Woli. - Zmiany są spowodowane budową szybów wydobywczych tarcz drążących tunele oraz jednej z wentylatorni szlakowych – informuje ZTM.

di811y5

Odcinek zachodni do 2019 roku ma mieć 3 nowe stacje i około 3,4 kilometrów więcej. Będzie przebiegać przez ulice Płocką, Górczewską i księcia Janusza.

Więcej informacji tutaj.

di811y5

Podziel się opinią

Share
di811y5
di811y5