Trwa ładowanie...
d1guuxi

Tramwaje znikną z warszawskiej Woli. Remonty potrwają do 2019 roku

ZTM zapowiedział, że od poniedziałku zawiesi ruch szynowy od ronda ONZ po ulicę Wolską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tramwaje znikną z warszawskiej Woli. Remonty potrwają do 2019 roku
d1guuxi

Tramwaje przestaną kursować na ulicach Prostej, Kasprzaka i Skierniewickiej w poniedziałek, 24 lipca. Zmiany związane są z kolejnym etapem budowy II linii metra. Utrudnienia potrwają do 2019 roku.

ZTM zapowiedział, że od poniedziałku zawiesi ruch szynowy od ronda ONZ po ulicę Wolską. To trasa, którą szybko można dojechać z Bemowa i Woli do metra na Rondzie Daszyńskiego. Część linii tramwajowych zostanie zlikwidowana, inne zostaną skierowane na objazdy, jak np. linia nr 10 i 44. Linia 70 została w piątek całkowicie wyłączona z ruchu.

Dodatkowo, ZTM planuje zawiesić niektóre przystanki na węzłach: Norblin, Rondo Daszyńskiego, Karolkowa, Szpital Wolski oraz Rondo ONZ.

d1guuxi

Utrudnienia wynikają z rozpoczęcia kolejnego etapu budowy II linii metra na Woli. - Zmiany są spowodowane budową szybów wydobywczych tarcz drążących tunele oraz jednej z wentylatorni szlakowych – informuje ZTM.

Odcinek zachodni do 2019 roku ma mieć 3 nowe stacje i około 3,4 kilometrów więcej. Będzie przebiegać przez ulice Płocką, Górczewską i księcia Janusza.

Więcej informacji tutaj.

Przeczytaj też: Obrońcy Jarosława Kaczyńskiego też wyszli na ulice. Ale jest jedna różnica

d1guuxi

Podziel się opinią

Share
d1guuxi
d1guuxi