Trwa ładowanie...
d24jekl

Tramwajem dojdziemy do Piaseczna, Janek i Sochaczewa. Oto plan na kolejne lata

W planach rozbudowy szyn do 2040 roku pojawiają się podwarszawskie miejscowości. Tramwajem będzie można dostać się do Piaseczna, Konstancina-Jeziorny, Janek, Babic, Starych Babic, Izabelina, Marek, Ząbek, a nawet Sochaczewa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Firma przetargowa ma w planach rozbudowę poza Warszawę
Firma przetargowa ma w planach rozbudowę poza Warszawę (Agencja Gazeta)
d24jekl

Wyłoniona firma CH2M HILL w przetargu na rozbudowę tramwajów musiała przedstawić plany do 2040 roku. Na liście znalazło się 107 tras, jak na razie tylko 27 jest zarekomendowanych do realizacji, m.in. tramwaj na Gocław, Wilanów, os. Ruda i wzdłuż traktu Królewskiego. Podczas budowy kolejnych tras brano pod uwagę głównie liczbę pasażerów w godzinach szczytu.

transport-publiczny.pl
Podziel się

W planach firmy na ostatnim miejscu znalazała się rozbudowa szyn w kierunku Toru przy Muzeum Powstania Warszawskiego, Al. Tysiąclecia (Grochowska-Kijowska), Janek, Piaseczna, Marek przez Radzymińską oraz Ząbki od Dw. Wschodniego.

d24jekl

Zobacz wideo: Andrzej Duda: wierzę, że pomnik będzie nas jednoczy

W pierwszej kolejności firma skupi się na budowie trasy Wilanów - Dworzec Zachodni. Trasa tramwaju przebiegać będzie przez ulice: Bitwy Warszawskiej 1920 roku, Banacha, Rostafińskich, św. Boboli, Rakowiecka, Spacerowa, al. Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej. Koniec budowy planowany jest do 2023 roku.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Przyniósł fotel ze śmietnika. Odnalazł coś bardzo cennego

Źródło: transport-publiczny.pl

d24jekl

Podziel się opinią

Share

d24jekl

d24jekl