Trwa ładowanie...

Tramwajem na Tarchomin jeszcze w tym roku. Umowa podpisana

Szacowany czas podróży z Tarchomina do stacji metra Młociny będzie wynosił ok. 14 minut
Share
Tramwajem na Tarchomin jeszcze w tym roku. Umowa podpisana
d45mw1d

Prezes Tramwajów Warszawskich, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego oraz wiceprezes wykonawcy - firmy ZUE S.A., podpisali umowę na budowę linii tramwajowej na Tarchomin . Nowe, zielone torowisko połączy trasę na moście Marii Skłodowskiej-Curie z nową pętlą przy ul. J. Mehoffera.

Białołęka jest nadynamiczniej rozwijającą się dzielnicą Warszawy, a do takiego rozwoju potrzebna jest sprawna komunikacja – mówi mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy – Dlatego też budujemy kolejny odcinek trasy tramwajowej łączącej Tarchomin z węzłem Młociny, skąd można pojechać w inne rejony miasta.

Zobacz także: Wypożyczalnia handbike'ów czynna od 1 marca!* ***

Tramwaje Warszawskie wraz z Zarządem Transportu Miejskiego podpisały umowę na budowę trasy tramwajowej na Tarchomin (od trasy mostu Marii Skłodowskiej-Curie do pętli przy ul. J. Mehoffera) z firmą ZUE S.A. Kontrakt opiewa na kwotę 64 199 999 zł brutto, wykonawca ma 10 miesięcy na budowę. Firma została wybrana w przetargu z aukcją elektroniczną.

d45mw1d

Nowa trasa szybko i sprawnie dowiezie mieszkańców tego rejonu Białołęki do stacji metra Młociny. Szacowany czas podróży to ok. 14 minut. Długość trasy to 4,5 km; będą na niej trzy przystanki – Myśliborska, Tarchomin, Mehoffera. Wszystkie perony będą przystosowane do tramwajów niskopodłogowych. Torowisko na całej długości zostanie wykonane na podbudowie betonowej i obsiane trawą. Przy przystankach i przejazdach drogowych położony będzie asfalt. Wybrana firma wykona także podstację trakcyjną „Ćmielowska” oraz niezbędną przebudowę infrastruktury drogowej.

* Zarząd Transportu Miejskiego planuje dalszy odcinek tej trasy – do pętli Winnica.* Aktualnie przygotowywany jest wniosek o wydanie decyzji ZRID. Będą to kolejne cztery przystanki, trasa tramwajowa zakończy się wtedy w niewielkiej odległości od ul. Modlińskiej. Do Młocin będzie można stamtąd dojechać w 21 minut.

Zobacz także: Nocny pożar w metrze! [MOCNE ZDJĘCIA]

d45mw1d

Podziel się opinią

Share
d45mw1d
d45mw1d