Trwa ładowanie...

Trasa Łazienkowska do remontu. Nawet dwa lata utrudnień!

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przewiduje, że prace zakończą się w 2019 roku i mogą się wiązać z dużymi utrudnieniami dla kierowców.

Trasa Łazienkowska do remontu. Nawet dwa lata utrudnień!
d2sp3ip
d2sp3ip

Estakady Trasy Łazienkowskiej mogą zostać zburzone i wybudowane od nowa. Do przetargu na wyłonienie wykonawcy projektu zgłosiło się siedem firm.

Stawki, które zaproponowali wykonawcy są bardzo różne i wahają się od 850 tysięcy do 2 mln złotych. Firma, która wygra w przetargu, będzie miała 12 miesięcy na wykonanie projektu przebudowy, licząc od momentu podpisania umowy.

Decyzja o konieczności wyremontowania estakad leżących po śródmiejskiej stronie Trasy zapadła w 2015 roku. Chodzi tu głównie o ponad 40-letnie konstrukcje na wysokości Agrykoli i przystanku Rozbrat. Podczas analizy ich stanu technicznego okazało się, że kondycja obiektów jest bardzo zła. Konieczne było ich doraźne zabezpieczenie.

d2sp3ip

- Z opracowania wynika, że po 41 latach eksploatacji, kondycja obiektów jest niedostateczna. Decyduje o tym przede wszystkim zły stan ustroju nośnego filarów rozdzielczych, dylatacji podłużnej, izolacji pomostu oraz odwodnienia - informują przedstawiciele Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych .

Eksperci z Politechniki Warszawskiej zalecali ich rozebranie i stworzenie "od nowa". Jeżeli firma, która wygra przetarg na projekt, zdecyduje się na takie rozwiązanie, będzie się to wiązało z gigantycznymi utrudnieniami dla kierowców. Mogą one potrwać nawet dwa lata. ZMID przewiduje, że prace projektowe, a następnie sama przebudowa zakończą się najpóźniej w 2019 roku.

Źródło: ZMID/Wawalove

(Oprac: MO)

d2sp3ip
d2sp3ip
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sp3ip