ycipk-15fg82

Trasa S8 do Warszawy. Na nowym fragmencie można jechać dwa razy szybciej niż na całej "gierkówce"

Odcinek drogi ekspresowej S8 w okolicach Mszczonowa był gotowy od wielu miesięcy. Jednak dopiero teraz zniesiono ograniczenie do 60 km/h i można tam jechać nawet z dwa razy większą prędkością.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazowsze. Na odcinku trasy S8 zniesiono ograniczenie prędkości do 60 km/h
Mazowsze. Na odcinku trasy S8 zniesiono ograniczenie prędkości do 60 km/h (East News, Fot: eastnews)
ycipk-15fg82

Na całkowite zniesienie ograniczenia do 60 km/h trzeba czekać do końca października. Ale na niektórych fragmentach tego odcinka trasy od piątku można się rozpędzić do 120 km/h.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zmianach na 10-kilomerowym odcinku drogi w czwartek.

Nowy odcinek S8 pod Warszawą

ycipk-15fg82

Droga ekspresowa S8 między węzłami Radziejowice i Paszków był gotowy od kilku miesięcy. Fragment kusił kierowców do szybszej jazdy i ignorowania znaku ograniczenia do 60 km/h. Korzystali z tego policjanci i chętnie wręczali kierowcom mandaty.

Senyszyn do kandydata Konfederacji: pan jest lewakiem

Do tego tygodnia na fragmencie S8, który jest zakończeniem popularnej "gierkówki", trwały ostatnie poprawki. Służby pracowały nad nawierzchnią drogi, ponieważ miejscami odczuwalne były nierówności.

ycipk-15fg82

Po podpisaniu przez wojewódzki nadzór budowlany pozwolenia na użytkowanie, w piątek drogowcy wprowadzili na odcinku Radziejowice – Paszków stałą organizację ruchu. Oznacza to zdjęcie znaków z ograniczeniem prędkości. Zgodnie z przepisami można tędy jechać do 120 km/h.

- W ciągu najbliższych dni na trasie głównej mogą się pojawić lokalne utrudnienia wynikające z prowadzonych przez wykonawcę drobnych robót usterkowych- powiedziała "GW" Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka oddziału GDDKiA w Warszawie.

Dodała, że zakaz przekraczania 60 km/h obowiązuje jeszcze między węzłami Przeszkoda i Paszków (bliżej Warszawy). Pozwolenie na użytkowanie dla tego odcinka jest spodziewane jeszcze w październiku. Wtedy także on stanie się formalnie drogą ekspresową.

ycipk-15fg82

Trasa S8 na Mazowszu

Kiedy to nastąpi, popularna "gierkówka" będzie gotowa na całym mazowieckim odcinku - od granicy z województwem podlaskim w pobliżu Ostrowi Maz., przez obwodnice Wyszkowa, Radzymina i Marek (tu trzeba dokończyć niektóre węzły drogowe), przez Warszawę i Trasę Toruńską, mostem Grota-Roweckiego i Trasą AK, nowym wyjazdem na południe omijającym Raszyn i Janki, a dalej koło Nadarzyna i Mszczonowa do granicy z województwem łódzkim.

Trasą S8 wygodnie można dojechać w tym kierunku aż do węzła drogowego z autostradą A1 koło Piotrkowa Trybunalskiego. To połączenie wytyczone ok. 6 miesięcy temu.

W tym roku drogowcy zaczęli przekształcanie dawnej "gierkówki" w autostradę A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Częstochową. Na długim odcinku trasy są tak duże utrudnienia w ruchu, że część kierowców podróżujących między stolicą a Śląskiem wybiera częściowo równoległą drogę S7 (Warszawa - Kraków).

ycipk-15fg82

Sprawę komplikują opóźnienia przy budowie autostradowej obwodnicy Częstochowy, która miała być oddana w marcu 2019 r. Po zerwaniu umowy z poprzednim wykonawcą drogowcy chcą otworzyć przejazd w grudniu, wtedy będzie można ominąć to miasto od zachodu do czynnych od niedawna odcinków autostrady A1 prowadzących bezpośrednio na Śląsk. Wygodny przejazd z Warszawy nie tylko trasą ekspresową S8 do Piotrkowa Trybunalskiego, ale też dalej nową autostradą do Częstochowy powinien być gotowy jesienią 2022 r.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15fg82

ycipk-15fg82
ycipk-15fg82