Trwa ładowanie...
d34imri

Tropikalne upały na Mazowszu! Wydano ostrzeżenie II stopnia

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa bije na alarm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tropikalne upały na Mazowszu! Wydano ostrzeżenie II stopnia
d34imri

*Najcieplej będzie na południu kraju, tam przewidywana temperatura na niedzielę to około 32 stopni Celsjusza. Nieco zimnej nad morzem, gdzie termometry wskażą maksymalnie 28 stopni. Na Mazowszu wydano ostrzeżenie II stopnia. *

W nocy temperatura spadnie. W większości kraju zachmurzenie będzie duże, wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Najwięcej deszczu spadnie na terenie Dolnego Śląska.

IMiGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw.

Ostrzeżenia II stopnia wydano dla województw: lubuskiego, dolnośląskiego wielkopolskiego, opolskiego, łódzkiego, mazowieckiego oraz lubelskiego.
Ostrzeżenia III stopnia wydano dla województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Ostrzeżenia meteorologiczne oznaczają przewidywane wystąpienie niebezpiecznych dla życia i zdrowia zjawisk pogodowych, które mogą powodować szkody i zniszczenia. Synoptycy zalecają zachowanie szczególnej ostrożności i śledzenie komunikatów pogodowych.

d34imri

W większości kraju pojawi się niewielkie zachmurzenie. Na Pomorzu Zachodnim, wybrzeżu i krańcach zachodnich zachmurzenie będzie rosło. Wieczorem przewidywane są przelotne opady deszczu oraz burze. Synoptycy poinformowali też o możliwym wystąpieniu lokalnych burz z gradem.

RCB bije na alarm

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że aby bezpiecznie przetrwać upały należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy. RCB przypomina też, że nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W przypadku wystąpienia objawów przegrzania organizmu jak: przyspieszony oddech, temperatura, nudności, zawroty głowy lub dreszcze należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina również o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Według danych RCB - w sobotę utonęło w Polsce pięć osób, a od 1 kwietnia w sumie 199. Do wody nie należy wchodzić pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, skakać w nieznanych miejscach czy wchodzić do wody będąc rozgrzanym. Pływać można tylko w wyznaczonych miejscach. Nie należy pływać bezpośrednio po posiłku.

d34imri

Źródło: WP Wiadomości/PAP

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Wypadek na Białołęce. Dwie osoby ranne, tworzą się duże korki

d34imri

Podziel się opinią

Share

d34imri

d34imri