Trwa ładowanie...
owoce

Truskawkowy Raj na Praskiej Giełdzie Spożywczej

W czwartek 6 czerwca inauguracja truskawkowego sezonu!
Share
Truskawkowy Raj na Praskiej Giełdzie Spożywczej
dwzd07p

W czwartek 6 czerwca, w godzinach: 5:00-10:00 na Praskiej Giełdzie Spożywczej w Ząbkach odbędzie się impreza „Truskawkowy Raj”, która zainauguruje sezon na te bardzo popularne owoce. W formie degustacji oferowane będą zarówno same truskawki, jak i produkty z truskawkami.

Niewiele osób wie, że truskawki występują w co najmniej kilkuset odmianach, z których tylko w Polsce, na większą skalę, uprawianych jest kilkadziesiąt – m.in.: Clery, Honeoye, Elkat, Elsinore, Honeoye czy Senga Sengana. Podczas truskawkowej inauguracji na Praskiej Giełdzie będzie niepowtarzalna okazja, by spróbować różnych odmian tych owoców i porównać ich smaki, wygląd a nawet zapach.

Degustację truskawek zapewnią działające na Praskiej Giełdzie hurtownie owocowo-warzywne: Burdelas, Kuczyński i Ślepowroński.

dwzd07p

Oprócz świeżych truskawek, będzie można skosztować produkty, których truskawka jest składnikiem. Pierogi z truskawkami, knedle z truskawkami i domowe naleśniki w polewie truskawkowej konfitury będzie serwowała restauracja „Na Skrajnej”. Z kolei ciasto maślane z truskawkami, babeczki oraz tarty z truskawkami zaoferuje cukiernia „Jas-pol”.

Polecane będą produkty, które służą do przygotowania dań truskawkowych bądź o truskawkowym smaku: śmietany, jogurty, kefiry. Ich obecność zapewnią dostawcy hurtowni Marpol: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy oraz Spółdzielnia Nleczarska Udziałowców w Strzałkowie.

Gościem tegorocznej imprezy będzie Tomasz Pieniak, który zajmuje się doradztwem w kwestii uprawy truskawek, sam je uprawia i sprzedaje sadzonki. Zademonstruje sadzonki truskawek pnących w donicznkach oraz opowie o owocu truskawki i jego odmianach.

Nam już cieknie ślinka na myśl o tej imprezie. Na pewno warto wstać wcześnie rano w czwartek i pojechać na Truskawkowy Raj!

dwzd07p

Praska Giełda Spożywcza

ul. Piłsudskiego 180

05-091 Ząbki k/Warszawy

dwzd07p

Podziel się opinią

Share
dwzd07p
dwzd07p