Trwa ładowanie...
d24u3dl

Trwa wycinka prawie 700 drzew przy Kanale Żerańskim. Na ich miejscu powstanie osiedle

Pod "topór" dewelopera pójdzie ok. 700 drzew.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwa wycinka prawie 700 drzew przy Kanale Żerańskim. Na ich miejscu powstanie osiedle
d24u3dl

*Na warszawskiej Białołęce powstanie nowe osiedle. W związku z tą inwestycją od kilku dni w okolicy kanału Żerańskiego trwa wycinka drzew. Mieszkańcy są bezradni. *

Za budowę odpowiada Dom Development – właściciel gruntu. Należąca do niego działka, na której powstaną bloki, w planie miejscowym jest przeznaczona na zabudowę mieszkaniową.

Pod "topór" dewelopera pójdzie ok. 700 drzew. - Jest to zdecydowanie największa wycinka drzew, jaka miała miejsce w ostatnich latach w Warszawie – napisał do nas czytelnik Mateusz Senko.

d24u3dl

Mieszkańcy Białołęki obawiają się, że wycinka przyczyni się do wzrostu zanieczyszczenia powietrza w dzielnicy. - Wycinka dokonywana jest na obszarze, który - zgodnie z danymi Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska - charakteryzuje się regularnymi przekroczeniami norm m.in. pyłów PM (przez ok. 100 dni w roku) ze względu na bliskość trasy S8, ul. Modlińskiej i Płochocińskiej - ruch ok. 150 tysięcy samochodów na dobę.

Ratusz obiecał mieszkańcom, że zrealizuje 80. proc. nasadzeń zastępczych. Ale powstaną one w zupełnie innych lokalizacjach, na terenach prywatnych osiedli.

Anna Wrochna z Urzędu Dzielnicy Białołęka tłumaczy wyborczej.pl, że przyczyną zmiany lokalizacji drzew "zastępczych" była ograniczona liczba miejsca na danym terenie.

W okolicy planowana jest też budowa gazociągu do elektrociepłowni Żerań. Za inwestycję odpowiada spółka Gaz-System. Aby ją zrealizować, trzeba będzie wyciąć 4 tys. drzew.

d24u3dl

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Prawnicy ratusza naruszyli dane osobowe lokatorów? PiS skałda zawiadomienie

d24u3dl

Podziel się opinią

Share

d24u3dl

d24u3dl