Trwa ładowanie...

Trwają Dni Pamięci Pawiaka

To 50., jubileuszowy rok funkcjonowania więzienia Pawiak.

Share
Trwają Dni Pamięci Pawiaka
d3dbe9p

Tegoroczne Dni Pamięci Pawiaka potrwają do 3 października 2015 r. Ta cykliczna impreza, odbywająca się zawsze na przełomie września i października będzie miała w tym roku wymiar szczególny albowiem jest to 50., jubileuszowy rok funkcjonowania więzienia Pawiak.

Obchody organizowane są z jednej strony dla świadków – byłych więźniów Pawiaka i ich rodzin, kombatantów, mieszkańców Warszawy, ale również do młodego pokolenia – młodzieży gimnazjalnej i licealnej ze szkół współpracujących z Muzeum oraz harcerzy. Na program Dni składają się lekcje muzealne, spotkania ze świadkami historii, wykłady znanych warszawskich historyków, projekcje filmów historycznych oraz spektakle historyczno literackie w wykonaniu artystów scen warszawskich.

Warty uwagi jest premierowy pokaz filmu dokumentalnego pt. Miejsce ocalonej pamięci o historii upamiętnienia terenu dawnego więzienia Pawiak w reż. A. Kałuszko.Premierę zaplanowano w ostatnim dniu trwania Dni Pamięci Pawiaka, 3 października 2015 r., w sali kinowej Muzeum Niepodległości. 2 października br. o godz. 11.00 w siedzibie Muzeum Więzienia Pawiak odbędzie się koncert dedykowany Bohaterom Pawiaka – tym bezimiennym. Koncert ma przypomnieć wszystkich tych, którzy nie zdążyli zapisać swoich wspomnień, opowiedzieć o swoim życiu.

d3dbe9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dbe9p
d3dbe9p