Trwa ładowanie...
d34qdaw

Trwają poszukiwania 3-letniego Fabiana. "Child Alert przestał już obowiązywać"

W całej sprawie jest więcej pytań niż odpowiedzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwają poszukiwania 3-letniego Fabiana. "Child Alert przestał już obowiązywać"
d34qdaw

Ojciec porwanego wczoraj trzylatka informuje policję, że dziecko jest z nim. Przysyła faks, ale nie podejmuje rozmów i współpracy. Nadal trwają poszukiwania chłopca, chociaż Child Alert przestał już obowiązywać. Mężczyzna przekonuje, że wszystko robi dla dobra syna. Chce, by Fabian zamieszkał z nim i zapowiada, że wnioski w tej sprawie wkrótce trafią na biurka Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego oraz do Kancelarii Prezydenta.

Takie deklaracje nie mają wpływu na policyjne działanie tłumaczy Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Funkcjonariusze muszą ustalić miejsce pobytu dziecka i sprawdzić czy nie dzieje się mu krzywda. Dopóki tak się nie stanie, dopóty będą prowadzone poszukiwania, mimo że po dwunastu godzinach - zgodnie z procedurą - przestaje obowiązywać Child Alert. Dotąd ustalono, że rodzice od dłuższego czasu walczą przed sądem o opiekę nad synem.

Ojciec, były antyterrorysta wielokrotnie organizował marsze i protesty przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, który - jak twierdził - ograniczał jego prawa. Zdaniem kobiety, znajomi wielokrotnie ostrzegali ją, że były mąż planuje odebrać jej syna i wywieźć go najprawdopodobniej na Ukrainę. Każdą taką informację traktowała poważnie i przekazywała kuratorom sądowym oraz organom ścigania.

d34qdaw

Policja prowadzi poszukiwania trzylatka i sprawców jego porwania, a zrozpaczona matka apeluje o pomoc w odnalezieniu syna. Chłopca uprowadzono wczoraj rano, gdy wychodził z matką i psem na spacer. Sprawcy czekali na klatce schodowej. Siłą odebrali kobiecie dziecko, wsiedli do samochodu i odjechali.

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Żyrandole z Pałacu Prezydenckiego odnalazły się w kościele w Grodzisku Mazowieckim

Podziel się
d34qdaw

Podziel się opinią

Share

d34qdaw

d34qdaw