Trwa ładowanie...

Trwają prace nad pomnikiem smoleńskim. Gronkiewicz-Waltz nie widzi tam miejsca na monument

W poniedziałek wojewoda mazowiecki wydał decyzję o lokalizacji Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. W środę ruszyły prace budowlane. Ratusz uważa, że pomnik w tym miejscu stanąć nie może i szykuje odwołanie.

Trwają prace nad pomnikiem smoleńskim. Gronkiewicz-Waltz nie widzi tam miejsca na monumentŹródło: WawaLove.pl, fot: Kinga Trzeszczkowska
d417ovn
d417ovn

Radio TOK FM powtarza za PAP, że plac Piłsudskiego jest terenem zamkniętym, a rozporządzenie w tej sprawie wydał Mariusz Błaszczak, były szef MSWiA. Teren zamknięty to taki, który jest zastrzeżony ze względu na obronność i bezpieczeństwo państwa. Właśnie na to chce powołać się ratusz.

dav WawaLove.pl
dav Źródło: WawaLove.pl, fot: Kinga Trzeszczkowska

Prace nad pomnikiem już trwają. Teren przy pl. Piłsudskiego jest ogrodzony barierkami. Na miejscu pracuje ekipa budowlana, która będzie kładła fundamenty. Jacek Sasin zapowiedział dwa tygodnie temu, że pomnik upamiętniający wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej musi powstać do 10 kwietnia.

WawaLove.pl
Źródło: WawaLove.pl, fot: Kinga Trzeszczkowska

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:Wiemy gdzie powstanie Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej

d417ovn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d417ovn