Trwa ładowanie...

Trwają próby obciążeniowe pojazdów na II linii metra

"Hamowanie przy różnych prędkościach i różnym dociążeniu" [WIDEO]

Trwają próby obciążeniowe pojazdów na II linii metra
d4i51hz
d4i51hz

Trwają próby obciążeniowe pojazdów na II linii metra. Prowadzone są w celu potwierdzenia poprawności działania pociągów na linii. - poinformował ratusz. Podczas prób sprawdzane jest, jak zachowuje się pociąg przy różnych prędkościach.

Badany jest start i rozpędzanie się pociągu, hamowanie przy różnych prędkościach i różnym dociążeniu. Badania przeprowadza się 2 etapach. Pierwsza próba EL7 – to jazdy przy obciążeniu 7 osób/m2 i druga próba EL8 – 8 osób/m2. Podczas pierwszej próby pociąg obciążono ciężarem o wadze niemalże 104 ton, zaś w drugim etapie dołożono jeszcze 12 ton.

Kiedy zatem pojedziemy II linią? Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez nas w Ratuszu, otwarcie ma nastąpić 9-11 listopada. Warszawa ogłosiła też przetarg na rozbudowę II linii metra o odcinki 3+3 – to jest po trzy stacje w każdą stronę (na Wolę i Targówek). Wykonawcy, oddzielnie dla każdego z odcinków, będą musieli wybudować metro do 2019 r.

d4i51hz

- Został ogłoszony przetarg na kolejne sześć stacji (3+3) – do Księcia Janusza i ul. Trockiej – powiedziała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz . W przetargu wykonawcy będą mogli składać oddzielnie oferty dla odcinka zachodniego i północno-wschodniego. Przyjęto zasadę, że każdy z tych odcinków będzie budować inna firma. Chodzi o większą konkurencyjność *– dodała. Termin składania ofert mija na przełomie I i II kwartału 2015 r. *O wyborze w 90% zadecyduje cena.

d4i51hz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i51hz