Trwa ładowanie...
za darmo
+1
Luiza Poreda
19-06-2013 12:33

Trwają zapisy na Letnią Akademię Ekonomii

Szkoła Główna Handlowa zaprasza na darmowy kurs!

Trwają zapisy na Letnią Akademię Ekonomii
d1nro15
d1nro15

Szkoła Główna Handlowa uruchomiła zapisy na V edycję Letniej Akademii Ekonomii (LAE). Letnia akademia to tygodniowy cykl spotkań dla gimnazjalistów mający na celu wprowadzenie w podstawowe zagadnienia ekonomiczne. Udział w programie jest nieodpłatny, a zajęcia odbędą się w dniach 22-26 lipca. Zapisy będą przyjmowane do wyczerpania limitu miejsc.

Dla zainteresowanych ekonomią gimnazjalistów SGH przygotowała cykl interaktywnych spotkań, podczas których eksperci Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH będą opowiadali o podstawach funkcjonowania gospodarki, o handlu zagranicznym, mechanizmach i regulacjach rynkowych. Zajęcia obejmować będą wykłady, zajęcia warsztatowe i dyskusje w formie seminaryjnej. Jak informują organizatorzy, prezentowane na zajęciach treści, dobrane specjalnie dla tej grupy wiekowej, będą przedstawiane w przystępny i interesujący sposób. Zakres poruszanych zagadnień nie będzie powielał tematów poruszanych na fakultatywnych zajęciach z ekonomii czy przedsiębiorczości realizowanych w wybranych szkołach.

Ideą programu jest zainteresowanie młodzieży ekonomią oraz zachęcenie do dalszego kształcenia w tym kierunku – mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum. - Bardzo pozytywna ocena minionych edycji zajęć skłoniła nas do reaktywacji przedsięwzięcia również w tym roku. Do uczestnictwa w programie zapraszamy uczniów klas I i II gimnazjów z Warszawy i okolic.

Wakacyjny kurs dla młodzieży stanowi uzupełnienie oferty zajęć dla najmłodszych, tj. realizowanych od pięciu lat w SGH zajęć z zakresu ekonomii dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych (Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, www.uniwersytet-dzieciecy.pl) oraz programu edukacji gimnazjalistów – Akademii Młodego Ekonomisty (www.gimversity.pl) – wyjaśniają organizatorzy letniej akademii.

Szczegółowe informacje o LAE i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej

d1nro15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nro15