Trwa ładowanie...
d40wp86

Trwają zapisy na Letnią Akademię Ekonomii

Szkoła Główna Handlowa zaprasza na darmowy kurs!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwają zapisy na Letnią Akademię Ekonomii
d40wp86

Szkoła Główna Handlowa uruchomiła zapisy na V edycję Letniej Akademii Ekonomii (LAE). Letnia akademia to tygodniowy cykl spotkań dla gimnazjalistów mający na celu wprowadzenie w podstawowe zagadnienia ekonomiczne. Udział w programie jest nieodpłatny, a zajęcia odbędą się w dniach 22-26 lipca. Zapisy będą przyjmowane do wyczerpania limitu miejsc.

Dla zainteresowanych ekonomią gimnazjalistów SGH przygotowała cykl interaktywnych spotkań, podczas których eksperci Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH będą opowiadali o podstawach funkcjonowania gospodarki, o handlu zagranicznym, mechanizmach i regulacjach rynkowych. Zajęcia obejmować będą wykłady, zajęcia warsztatowe i dyskusje w formie seminaryjnej. Jak informują organizatorzy, prezentowane na zajęciach treści, dobrane specjalnie dla tej grupy wiekowej, będą przedstawiane w przystępny i interesujący sposób. Zakres poruszanych zagadnień nie będzie powielał tematów poruszanych na fakultatywnych zajęciach z ekonomii czy przedsiębiorczości realizowanych w wybranych szkołach.

Ideą programu jest zainteresowanie młodzieży ekonomią oraz zachęcenie do dalszego kształcenia w tym kierunku – mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum. - Bardzo pozytywna ocena minionych edycji zajęć skłoniła nas do reaktywacji przedsięwzięcia również w tym roku. Do uczestnictwa w programie zapraszamy uczniów klas I i II gimnazjów z Warszawy i okolic.

d40wp86

Wakacyjny kurs dla młodzieży stanowi uzupełnienie oferty zajęć dla najmłodszych, tj. realizowanych od pięciu lat w SGH zajęć z zakresu ekonomii dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych (Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, www.uniwersytet-dzieciecy.pl) oraz programu edukacji gimnazjalistów – Akademii Młodego Ekonomisty (www.gimversity.pl) – wyjaśniają organizatorzy letniej akademii.

Szczegółowe informacje o LAE i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej

d40wp86

Podziel się opinią

Share

d40wp86

d40wp86