Qaqwqwrqw

Trzaskowski chce zapłacić nauczycielom za strajk. Specjalna uchwała

Strajk nauczycieli trwał 3 tygodnie. Pedagodzy mieli do niego prawo, ale teraz nie mają prawa do pobierania wypłat za ten okres. - Na najbliższej sesji rady miasta złożymy projekt uchwały w tej sprawie - informują przedstawiciele warszawskiego ratusza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski.
Rafał Trzaskowski. (Newspix)
Qaqwqwrqw

Strajk nauczycieli trwał od 8 do 27 kwietnia. Pedagodzy byli w ofensywie, a protest przybierał coraz ciekawsze formy.

Sytuacja diametralnie zmieniła się w momencie, gdy na początku maja wielu z nich zobaczyło przelewy na konto. "Rozdeptano nas i opluto. Dostałam 355 zł" - grzmiała jedna z nauczycielek, ponieważ formalnie za czas strajku pedagogom nie należały się wynagrodzenia. Pieniądze jakie otrzymali były odpowiednio mniejsze, gdyż w kwietniu prawie w ogóle nie wykonywali swoich obowiązków służbowych. "Chcą nas wziąć głodem" - grzmieli pedagodzy, ale prawnicy jasno podkreślali, że takie są przepisy.

Qaqwqwrqw

- Na najbliższej sesji rady miasta złożymy projekt uchwały, zgodnie z którym dyrektorzy szkół będą mogli wypłacać nauczycielom wyższe dodatki motywacyjne. Pozwoli to zapłacić im za czas strajku - mówi teraz Katarzyna Pienkowska ze stołecznego ratusza cytowana przez TVN24.

Skąd miasto kierowane przez Rafała Trzaskowskiego weźmie na to pieniądze? Mają one pochodzić nie z subwencji oświatowej, a z funduszy gminy. W związku z tym to właśnie samorządy są uprawnione do podjęcia decyzji o zwiększeniu wysokości dodatków motywacyjnych. Co ciekawe, ostateczna decyzja komu przyznać wyższy dodatek ma należeć do dyrektorów szkół.

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu ws. disco polo

Qaqwqwrqw

Przypomnijmy, że na pomoc nauczycielom prowadzona była także specjalna zbiórka. Fundusz strajkowy więc jest, ale pieniędzy z niego nauczyciele szybko nie dostaną. Tuż przed majówką na koncie leżało niemal 8 mln zł. Kwota niebagatelna, ale podzielenie jej przez 600 tys. (o tylu strajkujących na początku strajku mówił przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz - red.) daje kwotę niespełna 14 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw