Trwa ładowanie...
d1guuxi

Trzaskowski chciał zakazać marszu. Kolejny sąd odrzuca jego wniosek

Po Sądzie Okręgowym teraz Sąd Apelacyjny w Warszawie odrzucił zażalenie prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Oznacza to, że Marsz Suwerenności przejdzie ulicami miasta już w środę 1 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski (PAP)
d1guuxi

Marsz Suwerenności organizowany jest w Warszawie przez Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Młodzież Wszechpolską.

Prezydent miasta Rafał Trzaskowski zakazał marszu, ale narodowcy odwołali się od jego decyzji.

"Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję Rafała Trzaskowskiego o zakazie marszu. Prezydent poniesie dodatkowo koszty postępowania - 257 zł" - informowała w weekend Wirtualna Polska.

d1guuxi

Trzaskowski nie dawał jednak za wygraną i odwołał się do sądu apelacyjnego. We wtorek także Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał jednak, że nie widzi podstaw, by zabronić organizacji Marszu Suwerenności.

Prezydent Warszawy zapowiada, że jeśli podczas manifestacji pojawią się jakiekolwiek zakazane hasła lub symbole, służby bezpieczeństwa będą zobowiązane do natychmiastowej interwencji.

Zobacz także: Kwaśniewski o pierwszej damie. Porównuje do swojej żony

"Pan Prezydent Trzaskowski od kilku dni wzywa polską policję do zdecydowanych działań wobec zagrożenia ze strony rzekomych 'faszystów', którzy mają 1 maja maszerować ulicami Warszawy. Zapewniam, że policja zawsze kieruje się bezpieczeństwem wszystkich obywateli, również tych którzy uczestniczą w legalnych manifestacjach" - skomentował we wtorek na Twitterze Joachim Brudziński, nadzorujący prace służb minister spraw wewnętrznych i administracji.

d1guuxi

"Polska policja nie jest od oceniania, które zgromadzenia Trzaskowski popiera, a które nie" - dodał.

Marsz Suwerenności ma wystartować 1 maja o godz. 13:00 z Placu Zamkowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1guuxi

Podziel się opinią

Share
d1guuxi
d1guuxi