Trwa ładowanie...
d206r63

Trzaskowski: nie zapowiadałem nowej partii; musimy pracować organicznie

- Nie zapowiadałem ani nowej partii, ani fajerwerków, tylko ciężką pracę, która przygotuje nas do wyborów - powiedział Rafał Trzaskowski o swoim ruchu "Wspólna Polska". - Aby pokonać PiS, musimy pracować organicznie - dodał.
Share
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d206r63

Prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski skomentował w radiu TOK FM uwagę, że jeśli będzie chciał kontynuować inicjatywę ruchu "Wspólna Polska" wiosną, to właściwie zacznie od początku. Jak ocenił, "należy się liczyć z tym, że PiS będzie rządził przez kolejne lata", więc trzeba się przygotować do wygrania wyborów "w sposób spokojny" i "pracując organicznie".

Jak wskazał, jego celem nie jest utworzenie nowej partii politycznej. Wyjaśniał, że skupia się na organizacji ruchu tak, aby po zluzowaniu obostrzeń pandemicznych móc zacząć działać "z jeszcze większym impetem".

Trzaskowski został zapytany, czy sukces, który osiągnął, zdobywając wysokie poparcie w wyborach prezydenckich nie został zmarnowany. Liczba osób, które zapisały się do "Wspólnej Polski", od jesieni wynosi 18 tysięcy. Trzaskowski odpowiedział: "Zobaczymy za kilka miesięcy".

d206r63

- Bardzo wielu komentatorów przede wszystkim chciałoby widzieć kolejną partię polityczną. Ja od samego początku mówiłem, że nie będzie żadnej partii politycznej. Mówiłem od samego początku, że trzeba cierpliwości. Mówiłem od samego początku, że musimy pracować organicznie, że tego się nie zrobi w miesiąc, dwa, tak jak niektórzy oczekują, że jeden czy drugi ruch na szachownicy politycznej doprowadzi natychmiast do upadku PiS-u. Dojrzałości troszeczkę potrzeba - przekonywał prezydent Warszawy.

- Gwarantuję, że ta energia wróci. Może nie będzie to taka energia jak w czasie kampanii wyborczej, (...) ale jestem absolutnie przekonany, że ludzie czekają na silne ruchy ze strony opozycji - podkreślił.

Jak zaznaczył, nie zapowiadał "ani nowej partii, ani fajerwerków, tylko ciężką pracę", której celem jest przygotowanie do wyborów.

Trzaskowski zainaugurował działalność ruchu "Wspólna Polska" w połowie października. Tuż po wyborach prezydenckich zapowiedział, że stworzy ruch obywatelski, który miałby wykorzystywać potencjał ludzi, którzy wsparli go w kampanii prezydenckiej, a którzy nie chcą zapisywać się do żadnej partii.

d206r63

Źródło: TOK FM

Kontrowersyjny materiał TVP o śmierci Pawła Adamowicza. Komentarz Michała Kamińskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d206r63

Podziel się opinią

Share
d206r63
d206r63