Trwa ładowanie...

Trzaskowski o in vitro. "Stanowisko episkopatu dla Jakiego będzie wiążące"

Rafał Trzaskowski zadeklarował, że Warszawa nie tylko będzie kontynuowała ten program, ale będzie go rozbudowywała. - Oczekujemy deklaracji P. Jakiego, czy będzie słuchał w tej sprawie episkopatu, czy warszawiaków - powiedział kandydat PO.

Trzaskowski o in vitro. "Stanowisko episkopatu dla Jakiego będzie wiążące"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński/ Agencja Gazeta
d3moxn9
d3moxn9

W środę przed szpitalem św. Zofii odbyła się konferencja kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. - Nie przez przypadek znajdujemy się przed tym szpitalem, bo urodziła się tutaj dwójka moich dzieci. Nie ma większego szczęścia dla rodziny, niż narodziny dziecka i będziemy starali się, żeby to szczęście miała jak największa liczba rodzin - powiedział Trzaskowski.

- Wprowadziliśmy program in vitro, niestety ten program został przez rząd PiS i Patryka Jakiego skasowany, dlatego miasto Warszawa wzięło na siebie kwestię finansowania programu in vitro - przypomniał poseł. Podkreślił, że tysiąc par już z tego programu skorzystało. - Moja deklaracja jest jasna, jeżeli zostanę prezydentem to ten program będzie nie tylko kontynuowany, ale będzie także rozszerzony - zadeklarował.

Trzaskowski zwraca uwagę na stanowisko Patryka Jakiego w tej sprawie. - Głosował (Patryk Jaki) za skasowaniem tego programu. Wcześniej nie popierał tego programu, kiedy wprowadzał go rząd Platformy i PSL-u. Natomiast wczoraj, wygłosił taką deklarację, gdzie powiedział jasno, że stanowisko episkopatu będzie dla niego wiążące. Jakie jest stanowisko episkopatu, wszyscy wiemy - tłumaczył.

- Stąd moje pytanie do Patryka Jakiego. Jak będzie w rzeczywistości? Czy w rzeczywistości będzie tak, że prezydent, gdyby na nieszczęście stałby się ktoś z PiS-u, będzie się słuchał episkopatu albo Jarosława Kaczyńskiego? Czy to nie jest tak, że oddając głos na Patryka Jakiego, oddajemy głos na politykę prowadzoną przez Jarosława Kaczyńskiego - przekonywał.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński

Głos zabrała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy. Tłumaczyła, że posiadanie dzieci jest tak silną potrzebą człowieka. - Kiedy biologia zawodzi, to jest ogromne nieszczęście. Platforma-Obywatelska z PSL prowadziła program refundacji in vitro dla całej Polski - przypomniała.

d3moxn9

Przekonywała, że są to zabiegi bardzo drogie i dlaczego ktoś miałby za to płacić, jeśli innemu przychodzi w sposób naturalny. - W Warszawie jest jeszcze 2,5 tysiąca rodzin, które mają taki problem - podkreśliła.

Zobacz także: Andrzej Rozenek ostro o PiS: "partia notorycznych kłamców"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3moxn9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3moxn9