Trwa ładowanie...
d1m2r4y

Trzaskowski o obowiązkowych szczepieniach. "Patryk Jaki stanowi realne zagrożenie"

- Patryk Jaki wnosząc o to, aby znieść obowiązkowość szczepień, stanowi realne zagrożenie. Mówię to bardziej jako lekarz, niż jako polityk - tłumaczył Bartosz Arłukowicz podczas konferencji Koalicji Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzaskowski o obowiązkowych szczepieniach. "Patryk Jaki stanowi realne zagrożenie"
(East News, Fot: UIG Medical Science)
d1m2r4y

Były minister zdrowia poinformował, że do Sejmu wpłynął obywatelski projekt ustawy, podpisany przez ponad 100 tys. ludzi, który jest niebezpieczny dla zdrowia nas wszystkich, a w szczególności zdrowia naszych dzieci. - To projekt, który mówi o tym, aby znieść obowiązek szczepienia dzieci. Taki projekt stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa nie tylko nas, dorosłych, ale przede wszystkim naszych maluchów - tłumaczył Arłukowicz.

- Ten projekt będzie debatowany w Sejmie i jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, że w Sejmie znajdują się politycy, którzy taki projekt wcześniej wspierali, którzy mówili o tym głośno, że należy znieść obowiązek szczepień - wyjaśnił polityk. Zaznaczył, że jednym z takich polityków, który mówił wprost, że obowiązkowe szczepienia są naruszeniem wolności obywatelskiej, jest Patryk Jaki.

Bartosz Arłukowicz przypomina, że wiceminister sprawiedliwości w lutym 2016 roku zwrócił się do Głównego Inspektora Sanitarnego z pismem, w którym napisał: "Należy uznać za nadużycie składania od Państwowych Inspektorów Sanitarnych wniosków do sądu. Proszę pana o zaprzestanie tych praktyk". - W czerwcu 2017 roku pan minister Jaki postanowił zwrócić się z drugim apelem do ministra zdrowia Radziwiłła. Napisał wtedy tak: "Postępowanie z zakresu przymuszania do sczepień stanowi dyskryminacje obywateli RP" - cytował.

d1m2r4y

- Mamy do czynienia z taką sytuacją, że kandydat na prezydenta Warszawy, wiceminister sprawiedliwości apeluje do najwyższych rangi urzędników w Polsce o odstąpienie od obowiązkowości szczepień, co może za skutkować tym, że w Polsce będą szerzyć się choroby, które przez wieledziesiąt lat nie widzieliśmy w Polsce - ostrzegał Arłukowicz.

Rafał Trzaskowski przedstawił nowy program "Zdrowa Warszawa":

- Będziemy w przeciągu najbliższych dni mówili o kwestiach dot. ochrony zdrowia. To bardzo konkretne propozycje. Będziemy kontynuowali programy, które już w Warszawie zostały zainicjowane, czyli przede wszystkim szczepienia przeciwko grypie - powiedział kandydat na prezydenta Warszawy.

d1m2r4y

Zapowiedział, że mają program dla seniorów, który chcą rozszerzyć na dzieci i kobiety w ciąży. - Kwestia istotna, mianowicie szczepionek skojarzonych, 6 w 1 dla dzieci. To szczepionki, z których bardzo często warszawiacy korzystają, a które nie są wspierane w NFZ i tutaj też zobowiązuję się do tego, że Warszawa będzie do takich szczepionek dopłacać - obiecał poseł.

- I w końcu szczepionki profilaktyczne dot. wirusa HPV dla wszystkich dziewczynek w wieku 11-12 lat. To bardzo konkretne zobowiązania dot. pakietu Zdrowa Warszawa, a więcej propozycji z tego pakietu będziemy prezentowali w ciągu najbliższych dni - dodał.

Zobacz także Patryk Jaki o Uberze: jakość tej usługi jest dla warszawiaków wygodna

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d1m2r4y

Podziel się opinią

Share

d1m2r4y

d1m2r4y