Trwa ładowanie...
d39rqyc

Trzaskowski obiecał darmowe żłobki i lekcje wychowania seksualnego w Warszawie

Kampania prezydencka w Warszawie trwa w najlepsze. Rafał Trzaskowski podczas poniedziałkowej konferencji złożył wiele obietnic. Wśród nich edukacja seksualna i refundacja zabiegów in vitro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem Rafała Trzaskowskiego, rząd powinien zająć się debatą na temat unijnego budżetu
Zdaniem Rafała Trzaskowskiego, rząd powinien zająć się debatą na temat unijnego budżetu (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d39rqyc

"Konferencja pod hasłem #dasiewWarszawie poprawić sytuację kobiet" odbyła się przed żłobkiem przy ul. Wilczej w Warszawie. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", pierwszą obietnicą Trzaskowskiego są bezpłatne żłobki. - Opłaty w miejskich żłobkach ratusz weźmie na siebie. Jeśli nie będzie miejsc w miejskiej placówce, to miasto będzie wykupować miejsca w prywatnych - mówił Trzaskowski.

Kandydat obliczył, że budowa miejskich żłobków wyniesie ok. 80 mln zł. Z kolei wykupienie prywatnych - ok. 70 mln zł.

Drugą deklaracją Trzaskowskiego jest refundacja zabiegów in vitro i profilaktyki m.in. zakażeń brodawczakiem ludzkim. Zaznaczył, że pacjentki będą mogły przyjść o każdej porze dnia i nocy i dostaną pomoc ze strony służby zdrowia.

d39rqyc

Zobacz wideo: Grabiec: zdaniem Lubnauer, Trzaskowski to bardzo dobry kandydat

Kandydat PO planuje również sfinansowanie lekcji wychowania seksualnego w programie szkolnym. Dodatkowo zadeklarował, że powoła "miejską pełnomocniczkę ds. kobiet". - Ktoś tych wszystkich postulatów musi pilnować - powiedział kandydat.

W obietnicach znalazło się również zrównanie płac kobiet i mężczyzn, a także równouprawnienie kobiet w administracji miejskiej i kontrolowanych przez stołeczne samorządy.

* Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.*

Przeczytaj też:Rondo de Gaulle'a ma palmę, a Grochów będzie miał ogromny wiatrak. Urzędnicy są na tak

d39rqyc

Podziel się opinią

Share
d39rqyc
d39rqyc