Trwa ładowanie...

Trzeci nosorożec w warszawskim zoo. Gratulujemy Shikari i Kubie

Na Facebooku warszawskiego zoo w piątek pojawiła się informacja, że przed godz. 7.00 urodził się nosorożec pancerny. Pracownicy zoo tym razem mają nadzieje, że doczekają się samiczki.

Trzeci nosorożec w warszawskim zoo. Gratulujemy Shikari i KubieŹródło: Facebook.com, fot: wARSZAWSKIE ZOO
d4i51hz
d4i51hz

Warszawskie zoo pisze, że parze Shikari i Kubie przyszedł na świat trzeci potomek. - Shikari czuje się bardzo dobrze, jest spokojna i czule opiekuje się maluchem. Bardzo dobrze zniosła poród, na szczęście nie był on za długi - informuje WawaLove kierownik działu hodowalnego Sylwia Gródkowska. Wyjaśnia, że opieke nad małym nosorożacem sprowadza się do stałej obserwacji, a młodym zajmuje się i opiekuje tylko matka. - Małego będzie można zobaczyć, jak pogoda na to pozwoli - pisze pani Sylwia.

- Na razie nikt nie wszedł jeszcze do boksu, żeby nie niepokoić samicy, ale wszystko wygląda bardzo dobrze. To doświadczona matka, jest spokojna, wzorowo opiekuje się młodym - mówi "Gazecie Wyborczej" Andrzej Kruszewicz dyrektor zoo. Wspomina, że wszystko wskazywało na dziewczynkę. - Świadczyła o tym, krótsza o kilka dni ciąża i nieco inny rodzaj zbliżenia między rodzicami przed poczęciem. Nie trwało to półtorej godziny jak w poprzednich przypadkach, ale był to stosunek przerywany, kilka razy po 20 minu - opowiada Andrzej Kruszewicz. Dodaje, że niestety ale wygląda na to, że urodził się samiec.

Pracownicy zoo, gdy tylko poznają płeć nadają mu imię. Ogród zaznacza, że wszystkie zwierzęta, które urodzą się w tym roku, dostaną imię na literę J i niewykluczone, że drugie imię otrzyma od sponsora. Dodaje, że zazwyczaj małe nosorożce ważą około 40 kg.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:Weszli na dźwig bez zabezpieczenia. Zobacz wideo

d4i51hz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i51hz