ycipk-3z3vo6

Trzeci nosorożec w warszawskim zoo. Gratulujemy Shikari i Kubie

Na Facebooku warszawskiego zoo w piątek pojawiła się informacja, że przed godz. 7.00 urodził się nosorożec pancerny. Pracownicy zoo tym razem mają nadzieje, że doczekają się samiczki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzeci nosorożec w warszawskim zoo. Gratulujemy Shikari i Kubie
(Facebook.com, Fot: wARSZAWSKIE ZOO)
ycipk-3z3vo6

Warszawskie zoo pisze, że parze Shikari i Kubie przyszedł na świat trzeci potomek. - Shikari czuje się bardzo dobrze, jest spokojna i czule opiekuje się maluchem. Bardzo dobrze zniosła poród, na szczęście nie był on za długi - informuje WawaLove kierownik działu hodowalnego Sylwia Gródkowska. Wyjaśnia, że opieke nad małym nosorożacem sprowadza się do stałej obserwacji, a młodym zajmuje się i opiekuje tylko matka. - Małego będzie można zobaczyć, jak pogoda na to pozwoli - pisze pani Sylwia.

- Na razie nikt nie wszedł jeszcze do boksu, żeby nie niepokoić samicy, ale wszystko wygląda bardzo dobrze. To doświadczona matka, jest spokojna, wzorowo opiekuje się młodym - mówi "Gazecie Wyborczej" Andrzej Kruszewicz dyrektor zoo. Wspomina, że wszystko wskazywało na dziewczynkę. - Świadczyła o tym, krótsza o kilka dni ciąża i nieco inny rodzaj zbliżenia między rodzicami przed poczęciem. Nie trwało to półtorej godziny jak w poprzednich przypadkach, ale był to stosunek przerywany, kilka razy po 20 minu - opowiada Andrzej Kruszewicz. Dodaje, że niestety ale wygląda na to, że urodził się samiec.

ycipk-3z3vo6

Pracownicy zoo, gdy tylko poznają płeć nadają mu imię. Ogród zaznacza, że wszystkie zwierzęta, które urodzą się w tym roku, dostaną imię na literę J i niewykluczone, że drugie imię otrzyma od sponsora. Dodaje, że zazwyczaj małe nosorożce ważą około 40 kg.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:Weszli na dźwig bez zabezpieczenia. Zobacz wideo

Polub WawaLove
ycipk-3z3vo6
ycipk-3z3vo6
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3z3vo6