Trwa ładowanie...
d3yx815

Trzy nowe ściezki rowerowe w ramach budżetu partycypacyjnego

Nowe inwestycje w stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzy nowe ściezki rowerowe w ramach budżetu partycypacyjnego
d3yx815

Trzy inwestycje w trzech dzielnicach – ZDM ogłosił właśnie przetarg na budowę dróg dla rowerów na ul. Batorego i Chrościckiego oraz remont trasy wzdłuż ul. Gilarskiej.

Wszystkie trzy inwestycje mają zostać zakończone do połowy grudnia. Wykonawcy mogą jednak otrzymać dodatkowe punkty w przetargu za skrócenie tego terminu i zakończenie prac w ciągu miesiąca od podpisania umowy.

Batorego

d3yx815

Droga dla rowerów na ul. Batorego zostanie wybudowana na odcinku od ul. Wiśniowej do al. Niepodległości. Połączy istniejący odcinek drogi dla rowerów na Batorego z tą wzdłuż al. Niepodległości. Inwestycja jest częścią projektu „Stary Mokotów – chodniki wolne od rowerów” realizowanego w ramach budżetu partycypacyjnego.

Droga rowerowa na całym odcinku będzie przebiegać po północnej stronie jezdni. Uporządkowana zostanie przestrzeń przed budynkami nr 8 i 10. Parkowanie na tym odcinku zostanie przeniesione do zatok prostopadłych wydzielonych na jezdni (liczba miejsc parkingowych pozostaje bez zmian), zaś w miejscu obecnej zatoki pojawi się droga dla rowerów i zieleń. W sumie na odcinku ok. 300 m ZDM zasadzi 5 nowych drzew i ponad 2,5 tys. krzewów (tawuły, róże i ligustry). Na całej długości wyremontowane zostaną także chodniki – zostaną wykonane z estetycznych płyt betonowych.

Chrościckiego

Ta inwestycja również jest pokłosiem budżetu partycypacyjnego. W jego pierwszej edycji mieszkańcy dzielnicy Włochy wybrali pomysł polegający na opracowaniu dokumentacji projektowej dla budowy drogi dla rowerów w szerokim pasie zieleni wzdłuż ul. Chrościckiego. Dokumentacja została wykonana zgodnie z planem przez Urząd Dzielnicy. Aby mieszkańcy mogli skorzystać z nowej trasy, zwrócono się do Rady Warszawy o środki na realizację inwestycji. Dzięki decyzji radnych, nowa trasa powstanie jesienią.

d3yx815

Budowa obejmuje odcinek od ul. 4 Czerwca 1989 r. (gdzie łączy się z istniejącymi drogami dla rowerów) do ul. Łuki Wielkie (gdzie możliwe będzie włączenie się do ruchu lub wjazd do parku). Droga dla rowerów będzie asfaltowa, z zachowaniem ciągłości na przecięciach z wjazdami na posesje.

Gilarska

Projekt zakłada remont drogi dla rowerów wzdłuż ul. Gilarskiej i jej połączenie z ciągiem rowerowym i spacerowym wzdłuż Kanału Drewnowskiego. Droga rowerowa na całej długości zostanie wykonana z asfaltu. Tam, gdzie dziś urywa się ślepo, powstanie przejazd rowerowy łączący ją z ciągiem spacerowym po drugiej stronie ulicy. W ten sposób powstanie dogodny ciąg prowadzący w głąb Targówka Mieszkaniowego. Aby zapewnić bezpieczeństwo na planowanym przejeździe rowerowym oraz istniejącym przejściu dla pieszych, projekt zakłada montaż progów wyspowych z obu stron.

Źródło: (zdm)

d3yx815

Przeczytaj też: "Wisła - Żywioł Warszawy". Niebawem wielkie święto rzeki

d3yx815

Podziel się opinią

Share
d3yx815
d3yx815