Trwa ładowanie...

Trzy warszawskie inwestycje wśród najlepszych obiektów architektury w Polsce

Ruszyło głosowanie na ulubieńca mieszkańców!
Share
Trzy warszawskie inwestycje wśród najlepszych obiektów architektury w Polsce
d4g8h2h

Życie w architekturze to ogólnopolski konkurs dotyczący współczesnej architektury. Jego celem jest promocja najlepszych osiągnięć w dziedzinie architektury w Polsce oraz wzrost społecznego zainteresowania jej rolą, poprzez nagradzanie najlepszych obiektów.

Przeczytajcie też: Jest pomysł na zabudowę linii średnicowej

Wyróżniane są budynki nadające przestrzeni miejskiej nową jakość, szanujące wartości historyczne i kulturowe otoczenia. Konkurs organizowany jest przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” od 1995 roku. Dotychczas odbyło się 7 edycji – w tym 2 ogólnopolskie i 5 warszawskich. Uroczystości rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród za każdym razem towarzyszy wystawa.

d4g8h2h

Do finału trafiły trzy stołeczne obiekty. Są to Muzeum Historii Żydów Polskich, Nadwiślański Szlak Rowerowy i Służewski Dom Kultury.

Poza nagrodą przyznawaną przez profesjonalistów, swojego ulubieńca spośród zgłoszonych do konkursu budynków użyteczności publicznej wybrać mogą mieszkańcy. O ten prestiżowy tytuł walczy 47 obiektów wybranych spośród 314 zgłoszeń nadesłanych na konkurs .

Jeśli ktoś z Was chciałby zagłosować na swój ulubiony warszawski projekt, może wejść na stronę konkursu , kliknąć w miniaturę wybranego obiektu, a następnie w czerwony pasek z napisem „GŁOSUJĘ”
znajdujący się w prawym górnym rogu. Ulubione budynki będzie można odnaleźć według konkursowych kategorii oraz po województwach, na terenie których się znajdują. Głosować można do 2 kwietnia.

Przeczytajcie też: Rewitalizacja starej fabryki kosmetyków na Pradze [WIZUALIZACJE]

d4g8h2h

Podziel się opinią

Share
d4g8h2h
d4g8h2h