Trwa ładowanie...

Trzymaj się! - Nowa kampania ZTM [WIDEO]

"Żeby uzmysłowić pasażerom jak dramatyczne mogą być konsekwencje nie trzymania się podczas jazdy"

Share
Trzymaj się! - Nowa kampania ZTM [WIDEO]
d3jt5fa

Mężczyznę, który wywraca się w autobusie zobaczyć możemy w filmie promującym kampanię Zarządu Transportu Miejskiego . Wkrótce będzie go można zobaczyć w środkach komunikacji.

- Komunikacja miejska to wciąż najbezpieczniejszy sposób podróżowania po Warszawie. Aby nadal tak było pasażerowie muszą jednak podczas jazdy trzymać się poręczy - zachęca do obejrzenia filmu ZTM. I dodaje, że wciąż niektórzy pasażerowie uznają, że "w zupełności wystarczy, jeżeli tylko oprą się o poręcz, drzwi czy okno". - Zazwyczaj pochłania ich wtedy bez reszty telefon i zupełnie nie zwracają uwagi na to, co dzieje się na drodze - dodają urzędnicy.

Dlatego przygotowano kampanię. "Żeby uzmysłowić pasażerom jak dramatyczne mogą być konsekwencje nie trzymania się podczas jazdy" - wyjaśniają urzędnicy.

d3jt5fa

Chodzi przede wszystkim o sytuacje, w których kierowca będzie musiał nagle zahamować. - Na złapanie się poręczy będzie już za późno i osoba taka uderzy innego pasażera albo wywróci się na podłogę - informuje ZTM. I dodaje, że "obie te rzeczy nie są przyjemne i kończą się w najlepszym wypadku szczerymi przeprosinami, a w najgorszym rozbitym nosem, głową czy złamaniem".

Zobaczcie wideo.

d3jt5fa

Podziel się opinią

Share
d3jt5fa
d3jt5fa