Trwa ładowanie...
d3djlpf

Tunel Prymasa Tysiąclecia zalany

Policja kieruje samochody na objazdy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tunel Prymasa Tysiąclecia zalany
d3djlpf

Wczoraj w nocy doszło do awarii wodociągowej na węźle Prymasa Tysiąclecia. W magistrali wodociągowej doszło do wypływu wody, która znalazła ujście w tunelu prowadzącym z Woli na trasę S8 w kierunku Poznania. Policja kieruje samochody na objazdy.

- Po zgłoszeniu na miejscu od razu pojawiły się nasze służby i przystąpiły do wypompowywania wody - poinformowała WawaLove.pl Marzena Wojewódzka z biura prasowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. To nie pierwsza taka awaria. Poprzednia miała miejsce w lipcu. - Uszkodzona część, która prawdopodobnie jest przyczyną awarii, nadal jest na gwarancji, więc pod naszym okiem zostanie wymieniona- dodaje Wojewódzka.

Mieszkańcy Woli w nocy mogli odczuć spadek ciśnienia wody w kranach. - W tej chwili wszystko jest pod kontrolą i mieszkańcy nie mają problemu z wodą - mówi Marzena Wojewódzka.

d3djlpf

Na miejscu pracują trzy wozy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które wypompowują wodę z kratek kanalizacyjnych. Przyczyna awarii nie jest jeszcze dokładnie znana. Prawdopodobnie uszkodzony jest punkt pomiarowy przewodu o średnicy 1200 mm.

Cały tunel został wyłączony z ruchu. Kierowcy muszą przygotować się na duże utrudnienia, które mogą one potrwać nawet kilka godzin.

Przeczytaj też: W sobotę widowiskowe Igrzyska Ognia i Stali w Forcie Bema

d3djlpf

Podziel się opinią

Share

d3djlpf

d3djlpf