Trwa ładowanie...

Tunel Wisłostrady otwarty najwcześniej w lutym

...czyli o miesiąc później, niż zapowiadano.

Tunel Wisłostrady otwarty najwcześniej w lutym
d1cnb6l
d1cnb6l

O co najmniej miesiąc opóźni się otwarcie tunelu Wisłostrady w Warszawie. Nadzór budowlany przesunął termin na wydanie ostatniej, potrzebnej do tego opinii - do 31 stycznia. Jak ustalił reporter RMF FM, poprosił o to Zarząd Dróg Miejskich.

Jak tłumaczy ZDM, o zmianę terminu poprosił wykonawca, który spóźnił się z częścią prac. Chodzi o uszczelnienie łącznika stacji budowanego pod tunelem Wisłostrady. Pierwotnie ten etap prac miał zostać wykonany do 15 grudnia, jednak już przed tym terminem wykonawca prosił o więcej czasu. Adam Sobieraj z ZDM tłumaczył, że urząd nie chciał składać do nadzoru budowlanego niekompletnej opinii i dlatego na prośbę wykonawcy poprosił o wydłużenie terminu do końca stycznia - a nadzór budowlany przychylił się do prośby.

Wychodzi na to, że dopiero 31 stycznia dowiemy się, czy wykonane prace zakończą sprawę, czy też potrzebne będą kolejne przeróbki. Dopiero wtedy ZDM będzie mógł wystąpić o pozwolenie na użytkowanie. Kierowcy wjadą więc do tunelu najwcześniej w lutym. Do końca prac budowana pod nim stacja Powiśle wciąż będzie zalana wodą.

d1cnb6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cnb6l