Trwa ładowanie...
de6wo92

Tunel Wisłostrady otwarty najwcześniej w lutym

...czyli o miesiąc później, niż zapowiadano.
Share
Tunel Wisłostrady otwarty najwcześniej w lutym
de6wo92

O co najmniej miesiąc opóźni się otwarcie tunelu Wisłostrady w Warszawie. Nadzór budowlany przesunął termin na wydanie ostatniej, potrzebnej do tego opinii - do 31 stycznia. Jak ustalił reporter RMF FM, poprosił o to Zarząd Dróg Miejskich.

Jak tłumaczy ZDM, o zmianę terminu poprosił wykonawca, który spóźnił się z częścią prac. Chodzi o uszczelnienie łącznika stacji budowanego pod tunelem Wisłostrady. Pierwotnie ten etap prac miał zostać wykonany do 15 grudnia, jednak już przed tym terminem wykonawca prosił o więcej czasu. Adam Sobieraj z ZDM tłumaczył, że urząd nie chciał składać do nadzoru budowlanego niekompletnej opinii i dlatego na prośbę wykonawcy poprosił o wydłużenie terminu do końca stycznia - a nadzór budowlany przychylił się do prośby.

Wychodzi na to, że dopiero 31 stycznia dowiemy się, czy wykonane prace zakończą sprawę, czy też potrzebne będą kolejne przeróbki. Dopiero wtedy ZDM będzie mógł wystąpić o pozwolenie na użytkowanie. Kierowcy wjadą więc do tunelu najwcześniej w lutym. Do końca prac budowana pod nim stacja Powiśle wciąż będzie zalana wodą.

de6wo92

Podziel się opinią

Share
de6wo92
de6wo92