Trwa ładowanie...

Tydzień Dziecka w Warszawie – sprawdź atrakcje online

Warszawskie instytucje kultury już po raz piąty świętują Tydzień Dziecka. W tym roku, ze względu na pandemię, obchody odbędą się online.

Share
Tydzień Dziecka w Warszawie – sprawdź atrakcje onlineŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d22z3zu

Wspólny program przygotowało ponad 20 warszawskich instytucji kultury. Muzea, teatry, domy kultury zrzeszone są w ADESTE. To sieć działająca na rzecz zwiększania uczestnictwa mieszkańców stolicy w kulturze.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza 1 czerwca na wirtualny „Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia” - w programie m.in. rodzinny turniej rycerski, warsztaty kulinarne, czytanie książki „Jak ciężko być królem” w Radio POLIN przez Annę Czartoryską, Katarzynę Łaskę, Annę Muchę oraz Katarzynę Zielińską, spektakl Nowego Teatru „Piotruś Pan”, koncert króla Maciusia itd. Szczegóły na stronie internetowej i profilu FB Muzeum Polin.

Nowy Teatr świętuje 1 czerwca zapraszając na dwa dziecięce spektakle – „Indianie” i „Piotruś Pan”. Andrzej Chyra przeczyta "Marvina" Marty Guśniowskiej. Odbędą się także warsztaty plakatowe z Małgorzatą Wrzosek. Więcej informacji w wydarzeniu na FB teatru.

d22z3zu

Teatr Baj udostępni swój spektakl "Ja, Maluch i morze" w reż. Marka Zákostelecký'ego, który oglądać będzie można od 30 maja do 1 czerwca. Szczegółowe informacje w wydarzeniu na FB.

Służewski Dom Kultury 1 czerwca zaprosi najmłodszych na „Podróże z pluszakami” – zabawy, piosenki i konkurs, „Masza i niedźwiedź – czytanie bajek przez aktorów, finał konkursu fotograficznego „Przygoda życia”. Więcej na profilu FB SDK.

Teatr Powszechny organizuje warsztaty teatralne online dla młodzieży.

Teatr Syrena zaprasza na literacki i muzyczny dziecięcy weekend.

Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza na zajęcia baletowe dla dzieci w wieku 4-7 lat.

To tylko niektóre z propozycji instytucji kultury z okazji Tygodnia Dziecka. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie poświęconej wydarzeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d22z3zu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22z3zu
d22z3zu