Trwa ładowanie...

Tydzień Ruchu w Warszawie!

Zmierz się w sportowych rozgrywkach ze znanymi politykami, sportowcami i naukowcami!

Share
Tydzień Ruchu w Warszawie!
d1k3651

Od poniedziałku trwa Tydzień Ruchu w Polsce i w Europie. W tegoroczną edycję programu zaangażowane są 32 kraje, w tym po raz pierwszy Polska. W czwartek i piątek (10 i 11 października) odbędzie się jedno z flagowych wydarzeń w Warszawie, podczas którego będzie można zmierzyć się w sportowych rozgrywkach ze znanymi politykami, sportowcami oraz naukowcami. Start już o godz. 15:00.

Kampus Uniwersytetu Warszawskiego zamieni się w sportową arenę, gdzie mieszkańcy stolicy będą mogli zmierzyć się ze znanymi sportowcami, politykami i naukowcami. Od godz. 16:00 rozpoczną się konkursy i gry. Będzie można także sprawdzić swoją wydolność na krótkim odcinku razem z organizatorami akcji BiegamBoLubię. O godz. 17:00 rozpocznie się część oficjalna. Przed bramą główną każdy chętny będzie mógł wziąć udział w pojedynku – sprawdzić, jak wygląda świat oglądany przez maskę szermierczą. Przeciwnikiem będzie nie byle kto, bo* rektor Uniwersytetu Warszawskiego – prof. Tadeusz Tomaszewski.*

Swoją obecnością imprezę uświetnią także polscy sportowcy – między innymi medalista mistrzostw Europy i Świata w lekkiej atletyce, Marek Plawgo; srebrna medalistka w szermierce Igrzysk Olimpijskich z Sydney Magdalena Mroczkiewicz; Prezes Polskiego Związku Szermierczego, Adam Konopka, Monika Maciejewska, czterokrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy w szermierce oraz Kajetan Broniewski – polski wioślarz, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Przez budynkiem dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej staną także ergometry wioślarskie, a ich wyścigi będzie można oglądać na rozstawionym telebimie. Oprócz tego będzie można sprawdzić się w rzutach do kosza, badmintonie, tenisie stołowym, speedmintonie, czyli szybszej i kolorowej odmianie badmintona oraz spróbować sztuczek akrobatycznych chodząc po linie.

d1k3651

Impreza potrwa do godz. 22:00. Polecamy!
Tydzień Ruchu, godz. 15.00 - 22.00, kampus Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28

d1k3651
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k3651
d1k3651