Trwa ładowanie...

Tysiąc książek za złotówkę

Książki, które będzie można kupić, należały do malarki, dyplomaty, robotnika oraz prawnika. Zbiór jest więc bardzo zróżnicowany

Tysiąc książek za złotówkę
d16qty8
d16qty8

„Eden” Lema, „Baśnie” Andersena czy „Dzienniki” Gombrowicza oraz setki innych książek z zasobów Urzędu Miasta będzie można kupić za symboliczną złotówkę w niedzielę, 23 czerwca, podczas Big Book Festival . Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na stworzenie nadwiślańskiej miniczytelni.

Liczący równo 1000 pozycji zbiór to spadek po mieszkańcach Warszawy. Książki będą do kupienia w Centrum Festiwalowym Big Book Festiwal, przy ul. Marszałkowskiej 9/15, w niedzielę od godz. 11.00 do godz. 19.00. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Książki, które będzie można kupić za złotówkę, należały do malarki, dyplomaty, robotnika oraz prawnika. Zbiór jest więc bardzo zróżnicowany. Obok „Estetyki” Hegla czy „Społecznej historii sztuki i literatury” Arnolda Hausera kupić będzie można książki kucharskie, a nawet roczniki statystyczne. Zdecydowana większość książek jest wydana po polsku, ale amatorzy publikacji w języku hiszpańskim i rosyjskim także znajdą coś dla siebie. Wszystkie wydania pochodzą z lat powojennych.

Dzięki dochodowi z ich sprzedaży jeszcze tego lata nad Wisłą powstanie miejsce dedykowane czytelnikom. Na plaży na Saskiej Kępie udostępnimy miłośnikom książek wygodne leżaki oraz niewielki zbiór – zapowiada Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły. * Nadrzeczną czytelnię, która ma ruszyć już w wakacje, będzie też można samemu uzupełniać przeczytanymi książkami na zasadzie wymiany.*

d16qty8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16qty8