Trwa ładowanie...
d4b9bjy

Uchwała krajobrazowa Warszawy. Rafał Trzaskowski zaskarży decyzję wojewody mazowieckiego

Konstanty Radziwiłł unieważnił uchwałę, która regulowała, gdzie i jak można umieszczać reklamy. Z decyzją nie zgadza się prezydent stolicy, który zapowiedział, że sprawa trafi do Sądu Administracyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Rafał Trzaskowski zaskarży decyzję wojewody Konstantego Radziwiłła ws. uchwały krajobrazowej
Warszawa. Rafał Trzaskowski zaskarży decyzję wojewody Konstantego Radziwiłła ws. uchwały krajobrazowej (East News, Fot: Jakub Kaminski)
d4b9bjy

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł unieważnił uchwałę krajobrazową Warszawy. Jak podaje została ona podjęta z "istotnym naruszeniem prawa". Pominięto m.in. konsultacje społeczne i nie przekazano uchwały do jej ponownego rozpatrzenia nadzorowi konserwatorskiemu po tym, jak radni wprowadzili do niej liczne zmiany. Projektu nie wyłożono również do publicznego wglądu. Pełnie uzasadnienie liczy 42 strony.

- Nie rozumiem tej decyzji. Ubolewam, że została podjęta. Zaskarżymy to postanowienie do Sądu Administracyjnego. W uchwale jest jasno napisane, w jaki sposób powinna wyglądać procedura. Nie przewidywała ponownego wyłożenia do konsultacji. A nawet gdyby pojawiło się ponownie wyłożenie, to właśnie mogłoby być podstawą do zakwestionowania uchwały. Stąd nasza decyzja. Te zmiany były niewielkie - mówił na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

Przeczytaj: Wojewoda zdecydował. Uchwała krajobrazowa Warszawy unieważniona

d4b9bjy

Prezydent Warszawy przypomniał wyroki sądów w tej sprawie. W przypadku Gdańska nie było podstawy, aby kwestionować uchwałę. - Będziemy czekać na orzeczenie w tej sprawie - dodał. Decyzja wojewody oznacza przesunięcie w czasie zmian dotyczących ustawy krajobrazowej. - Pozostaje nam tylko droga sądowa. Ta uchwała nie może teraz wejść w życie, nad czym bardzo ubolewam - podkreślił.

Przeczytaj również: Warszawa walczy o krajobraz bez reklam. W styczniu usunięto ponad 200 banerów

Zobacz też: Donald Tusk o "depresji politycznej". "Nie ukrywam"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b9bjy

Podziel się opinią

Share

d4b9bjy

d4b9bjy