Trwa ładowanie...

Uczestnicy "czarnego protestu" idą przed Teatr Polski. Przebywa tam m.in. Andrzej Duda i premier Beata Szydło

Odbywa się tam gla z okazji 35-lecia Tygodnika Solidarność

Share
Uczestnicy "czarnego protestu" idą przed Teatr Polski. Przebywa tam m.in. Andrzej Duda i premier Beata Szydło
d37oj4d

Uczestnicy warszawskiego "czarnego protestu", którzy sprzeciwiają się zaostrzeniu przepisów dotyczących [aborcji](https://ranking.abczdrowie.pl/s/aborcja), w poniedziałek wieczorem postanowili przejść przed Teatr Polski, gdzie odbywa się gala Tygodnika Solidarność. Wcześniej przemieścili się z pl. Zamkowego przed Sejm.

W gali z okazji 35-lecia Tygodnika Solidarność uczestniczą m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz przedstawiciele rządu.

d37oj4d

Manifestacja, która przemieszcza się po centrum stolicy, * rozpoczęła się po południu na pl. Zamkowym*. Według Urzędu Miasta, wzięło w niej udział 30 tys. osób - zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Służby porządkowe szacują, że w kulminacyjnym momencie uczestniczyło w niej ok. 17 tys. osób, choć - jak zastrzegają - była duża rotacja.

W poniedziałek odbywa się strajk kobiet - protest wobec możliwego zaostrzenia przepisów dot. aborcji. Akcja miała swój początek w internecie; jej uczestniczki zapowiadały, że nie przyjdą do pracy lub nie będą wykonywać codziennych obowiązków, inne zamanifestowały solidarność ze strajkującymi czarnym strojem. W wielu miastach odbyły się manifestacje.

d37oj4d

Podziel się opinią

Share
d37oj4d
d37oj4d