ycipk-1f6r0w

Uczniowie Fredry bronią "Feminy" (wideo)

Licealiści zrobili reportaż, są przeciwko "Biedronce" na miejscu kina
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uczniowie Fredry bronią "Feminy" (wideo)
ycipk-1f6r0w

Uczniowie warszawskiego Liceum im. Aleksandra Fredry zrobili reportaż o kinie "Femina". W liceum jest specjalizacja dziennikarska, a reportaż powstał w ramach dodatkowego projektu zrealizowanego w ramach warsztatów edukacji medialnej "Obiekty' w Warszawie" prowadzonych przez Fundację Dobrego Odbioru. Zapytani o temat planowanego reportażu, nie mieli wątpliwości:* chcą bronić ukochanego kina Femina.*

Wiadomość o planach umieszczenia dyskontu "Biedronka" we wnętrzach kina "Femina", którą podał serwis Wawalove , poruszył licealistów. Trochę nas to zbulwersowało - mówi Robert Żydowicz, jeden z uczestników projektu - nasze*liceum leży niedaleko kina i często chodziliśmy tu po szkole na filmy*. Kino ma bardzo dobre ceny dla uczniów. To nasze ukochane miejsce.

Licealny reportaż zawiera wywiady na temat kina. Bogusław Jędruszak, historyk, opowiada, że kino zostało wybudowane w latach 30. i wcześniej znajdował się tam teatr. Odbywały się tam spektakle z gwiazdami tego okresu, m.in. z Jerzy Jurandotem. Podczas wojny kino znalazło się na terenie getta, tam toczyło się życie kulturalne tego*miejsca*, bardzo ważne dla Żydów. Licealiści porozmawiali też z Agnieszką Majchrzak, kierowniczką kina, z panią kasjerką, która w kinie pracuje od 16 lat oraz Jakubem Szynkielewskim, Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta. Wideo to też mały performance - uczennice przebrane za biedronki robią nalot na kino.

ycipk-1f6r0w

Dziękujemy uczniom za przesłanie tego filmu redakcji Wawalove.

Zobaczcie reportaż !

Podziel się
Podziel się
ycipk-1f6r0w
Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1f6r0w

ycipk-1f6r0w
ycipk-1f6r0w