Trwa ładowanie...

Uczniowie Fredry bronią "Feminy" (wideo)

Licealiści zrobili reportaż, są przeciwko "Biedronce" na miejscu kina

Uczniowie Fredry bronią "Feminy" (wideo)
d1x7a66
d1x7a66

Uczniowie warszawskiego Liceum im. Aleksandra Fredry zrobili reportaż o kinie "Femina". W liceum jest specjalizacja dziennikarska, a reportaż powstał w ramach dodatkowego projektu zrealizowanego w ramach warsztatów edukacji medialnej "Obiekty' w Warszawie" prowadzonych przez Fundację Dobrego Odbioru. Zapytani o temat planowanego reportażu, nie mieli wątpliwości:* chcą bronić ukochanego kina Femina.*

Wiadomość o planach umieszczenia dyskontu "Biedronka" we wnętrzach kina "Femina", którą podał serwis Wawalove , poruszył licealistów. Trochę nas to zbulwersowało - mówi Robert Żydowicz, jeden z uczestników projektu - nasze*liceum leży niedaleko kina i często chodziliśmy tu po szkole na filmy*. Kino ma bardzo dobre ceny dla uczniów. To nasze ukochane miejsce.

Licealny reportaż zawiera wywiady na temat kina. Bogusław Jędruszak, historyk, opowiada, że kino zostało wybudowane w latach 30. i wcześniej znajdował się tam teatr. Odbywały się tam spektakle z gwiazdami tego okresu, m.in. z Jerzy Jurandotem. Podczas wojny kino znalazło się na terenie getta, tam toczyło się życie kulturalne tego*miejsca*, bardzo ważne dla Żydów. Licealiści porozmawiali też z Agnieszką Majchrzak, kierowniczką kina, z panią kasjerką, która w kinie pracuje od 16 lat oraz Jakubem Szynkielewskim, Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta. Wideo to też mały performance - uczennice przebrane za biedronki robią nalot na kino.

d1x7a66

Dziękujemy uczniom za przesłanie tego filmu redakcji Wawalove.

Zobaczcie reportaż !

d1x7a66
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x7a66