Trwa ładowanie...
d1r54pa

Udawał adwokata, występował przed sądem i oszukiwał klientów!

28-letni Jurij Ż. co najmniej od lipca ubiegłego roku ustanawiał się pełnomocnikiem lub obrońcą w spawach karnych, jako adwokat. Nie był jednak wpisany na listę adwokatów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Udawał adwokata, występował przed sądem i oszukiwał klientów!
d1r54pa

W minioną środę nad ranem policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali Jurija Ż. To efekt żmudnej pracy operacyjnej i wielomiesięcznego postępowania prowadzonego pod nadzorem prokuratury w sprawie o oszustwo.

Czytaj też: Warszawski raper Chada wciąż nieuchwytny. "Będę chciał to sam się znajdę!”

28-latek bez uprawnień zawodowych adwokata, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zawarł umowę partnerską z kancelarią adwokacką. Wyłudził także poświadczenie nieprawdy w sądzie wprowadzając w błąd funkcjonariusza publicznego, aby zarejestrować spółkę.

d1r54pa

Nie będąc do tego uprawnionym, mężczyzna występował przed sądem, jako pełnomocnik podając się za adwokata . Używał też pieczęci z tytułem adwokata. Jego działalność trwała co najmniej od lipca ubiegłego roku.

Prokurator przedstawił Jurijowi Ż.* w sumie 7 zarzutów.* Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe, obowiązuje go również zakaz opuszczania kraju. Niewykluczone, że 28-latek usłyszy wkrótce kolejne zarzuty.* Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności*.

Czytaj też: Swoją ofiarę obserwował w autobusie

Podziel się
Podziel się
Podziel się
d1r54pa

Podziel się opinią

Share

d1r54pa

d1r54pa