Trwa ładowanie...
d3pkc93

Udawali policjantów. Teraz grozi im prawdziwe więzienie

Dwóch podejrzanych o podawanie się za funkcjonariuszy policji i wyłudzenie kilkudziesięciu tysięcy złotych wpadło w ręce kryminalnych z Piaseczna. Mężczyźni planowali już kolejną akcję, w której stawką było nawet 200 tys. złotych. Najbliższe miesiące spędzą w areszcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeden z mężczyzn zatrzymanych przez policjantów
Jeden z mężczyzn zatrzymanych przez policjantów (Policja, Fot: policja.waw.pl)
d3pkc93

49 i 58-letni mężczyźni zostali zatrzymani osobno, w odstępie kilku tygodni. Pomimo że działali razem, śledczy dotarli najpierw do młodszego partnera. Wspólnie z kolegą mieli podawać się za policjantów i dokonać oszustw na znaczną kwotę pieniędzy. Podczas jednej z akcji udało się im wyłudzić do 60 tys. złotych. Mieli już sposób na oszukanie kolejnej osoby, tym razem na sumę 200 tys. złotych.

"Zatrzymanie 49-latka miała bardzo dynamiczny charakter, podczas prowadzonego przez policjantów pościgu, mężczyzna wbiegł na teren budowy S2, a od dalszej ucieczki poskromiło go dopiero oddanie strzałów ostrzegawczych" - informuje stołeczna policja.

Zlokalizowanie kompana mężczyzny w podszywaniu się za funkcjonariusza było już tylko kwestią czasu. 58-latek ukrywał się na terenie warszawskiej Woli, gdzie został zatrzymany w połowie października. "Podczas zatrzymania, a także w ich miejscach zamieszkania, kryminalni znaleźli między innymi etui z policyjnym logo oraz przedmioty i dokumenty mające legitymizować ich pracę w policji" - czytamy w komunikacie.

d3pkc93

Mężczyźni obecnie przebywają w areszcie śledczym. Za podejrzewane przestępstwo, którego mogli się dopuścić, grozi nawet do 8 lat więzienia.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Bitwa o pomnik Lecha Kaczyńskiego. Opozycja nie chce go w Warszawie

d3pkc93

Podziel się opinią

Share
d3pkc93
d3pkc93