Trwa ładowanie...

Udekorowani na Święto Niepodległości. Kokardy narodowe rozdają… słupy

Stołeczne słupy ogłoszeniowe udekorowano biało-czerwonymi kokardami. Akcję przygotowano z okazji Święta Niepodległości. Jak informują organizatorzy, kotyliony można zdejmować i wpinać np. w klapę płaszcza. W miarę ich ubywania oczom przechodniów ukazywać się będzie grafika, którą umieszczono na słupach.

W stolicy własną, świąteczną dekorację można pobrać z jednego z pięciu słupów ogłoszeniowych, przygotowanych przez ratusz przy współpracy z Warexpo (Miasto Stołeczne Warszawa)W stolicy własną, świąteczną dekorację można pobrać z jednego z pięciu słupów ogłoszeniowych, przygotowanych przez ratusz przy współpracy z Warexpo (Miasto Stołeczne Warszawa)
d3a8djw
d3a8djw

"Z okazji Święta Niepodległości udekorowaliśmy słupy ogłoszeniowe kokardami narodowymi. Nie są to zwykłe kokardy! Są przymocowane na magnes - każdy z Was może taką przypinkę pobrać, przyczepić do ubrania i w taki sposób uhonorować zbliżający się 11 listopada" - zachęcił facebookowy profil ratusza, Miasto Stołeczne Warszawa.

Słupy znaleźć można na Placu Unii Lubelskiej (od strony południowej), przy ul. Marszałkowskiej na rogu z ul. Wilczą, u zbiegu ul. Królewskiej i ul. Niżyńskiego, na pl. Wilsona przy wejściu do metra oraz na Rondzie Waszyngtona od strony Stadionu Narodowego.

Na tych, którzy nie zdążą na czas i zastaną słupy oczyszczone z kokard, czekać będzie nagroda pocieszenia - po zdjęciu wszystkich przypinek na słupie objawi się biało-czerwona grafika, idealnie akcentująca Dzień Niepodległości - wspólne święto Polaków.

Każdy słup jest wyposażony w dozownik do dezynfekcji rąk, więc będzie można bez obaw epidemicznych "poczęstować się" kokardą. A wszyscy, którzy zechcą z taką dekoracją dołączyć do wielu różnych zdarzeń w Warszawie, przygotowanych z okazji 11 listopada, mogą sfotografować się i przesłać zdjęcia na fanpage miasta.

d3a8djw

Udekorowani na Święto Niepodległości. Kokardy narodowe rozdają… słupy

A jest gdzie się wybrać, bo obchody nie ograniczą się do kontrowersyjnego Marszu Niepodległości, który niekoniecznie jest zdarzeniem polecanym rodzinom z dzieciarnią. W południe w wielu miejscach będzie można dołączyć do wykonania Mazurka Dąbrowskiego.

Na Krakowskim Przedmieściu trwać będzie Festiwal Niepodległa. Na scenie muzycznej na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego wystąpią Dawid Kwiatkowski, Paweł Domagała i Grubson. Przy Akademii Sztuk Pięknych, na dziedzińcu, przygotowana będzie scena dla dzieci, na scenie na dziedzińcu Ministerstwa Kultury obejrzeć będzie można polskie tańce.

Zaplanowano też parady muzyczne oraz taneczne, pokazy mody, grup rekonstrukcyjnych i zabytkowych samochodów. Na tyłach hotelu Raffles Europejski ustawiony zostanie mobilny Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa", a w Muzeum Historii Polski zobaczyć wystawę "Enigma. Zagadka rozwiązana", a także dołączyć do gry miejskiej "Tajna misja".

Marsz Niepodległości w ubiegłych latach. Najgłośniejsze momenty wszystkich przemarszów narodowców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3a8djw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a8djw