Trwa ładowanie...

Uderzał kamieniem w głowę i okradał

Zatrzymała go śródmiejska policja.

Share
Uderzał kamieniem w głowę i okradał
du5gnim

Od połowy marca do komendy policji przy ul. Wilczej w Warszawie napływały zgłoszenia dotyczące brutalnych napadów na starsze kobiety. Za każdym razem sprawca śledził ofiarę aż do miejsca jej zamieszkania, wchodził za nią do budynku i atakował na klatce schodowej lub w windzie. Ofiarę ranił uderzając kamieniem w głowę i zabierał torebkę. Za każdym razem przestępca wybierał stare, schorowane osoby powyżej 60. roku życia. Jedna z kobiet w skutek ataku straciła oko.

Policjanci natrafili na ślad przestępcy, kiedy ten sprzedał telefon należący do jednej z ofiar. Szybko ustalono tożsamość sprzedawcy komórki i już po kilku godzinach zatrzymano 25-letniego Daniela D. Mężczyznę złapano na Pradze Południe, w mieszkaniu przy ulicy Kobielskiej.

W momencie zatrzymania Daniel D. był pijany. Badanie alkomatem wykazało 3,36 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Za napady, których się dopuścił, grozi mu od 3 do 12 lat więzienia. Funkcjonariusze wnioskować będą o jego tymczasowe aresztowanie. Daniel D. był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Pół roku temu wyszedł z więzienia.

du5gnim

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du5gnim
du5gnim