Trwa ładowanie...
dukzb5v

Ukradł drogi sprzęt. Działał w warunkach recydywy

Policjanci odzyskali wartą 130 tys. zł ładowarkę teleskopową oraz koparkę gąsienicową o wartości 50 tys. zł. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem obu maszyn budowlanych. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skradziona ładowarka została przekazana właścicielowi
Skradziona ładowarka została przekazana właścicielowi (Policja)
dukzb5v

Kilka dni temu policjanci z wołomińskiej komendy zostali poinformowani, że w masywie leśnym w Emilianowie może znajdować się koparka pochodząca z kradzieży.

Funkcjonariusze udali się na miejsce razem z policjantami z Tłuszczu. Okazało się, że koparka JCB jest ukryta w zaroślach. Uszkodzenia wskazywały, że może pochodzić z przestępstwa.

Policjanci postanowili obserwować otoczenie koparki. Po kilku godzinach na skraj lasu podjechał samochód. Wysiadł z niego mężczyzna. Następnie pojazd szybko odjechał. Mężczyzna wszedł do koparki. Wówczas policjanci przystąpili do działania.

dukzb5v

Mimo przekazania wyraźnych informacji i okazania legitymacji służbowych mężczyzna nie chciał opuścić pojazdu. Nie reagował też na żadne polecenia. Zaczął kopać interweniujących policjantów. Funkcjonariusze zakuli go w kajdanki.

30-latek podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży maszyny budowlanej. Posiadał przy sobie kluczyk, który pasował do stacyjki koparki.

Policjanci udali się w jego miejsce zamieszkania. W stodole pod plandeką znaleźli wartą prawie 130 tys. ładowarkę teleskopową. Była poszukiwana przez funkcjonariuszy z Tłuszcza jako skradziona 8 lipca w Starym Kraszewie. Sprzęt został przekazany właścicielowi. Koparka gąsienicowa o wartości 50 tys. zł trafiła na policyjny parking. Ustalono, że została skradziona 20 sierpnia w Woli Rasztowskiej.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Wołominie został oddany pod policyjny dozór.

Okazało się, że 30-latek działał w warunkach recydywy. Dopuścił się kradzieży z włamaniem w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo. W związku z tym grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dukzb5v

Podziel się opinią

Share
dukzb5v
dukzb5v