Trwa ładowanie...

Ukradli włazy do studzienek kanalizacyjnych

Czyli co jeszcze można sprzedać na złom?

Ukradli włazy do studzienek kanalizacyjnych
dvy9vtg
dvy9vtg

Niedawno pisaliśmy o kradzieżach zabytkowych poręczy ze starej kamienicy na Pradze . Złodzieje okradli budynek, by sprzedać metalowe części na złom. Teraz z kolei na Bielanach doszło do kradzieży włazów do studzienek kanalizacyjnych.

W połowie zeszłego roku funkcjonariusze z bielańskiej komendy otrzymali informację o kradzieży żeliwnych pokryw od studzienek kanalizacyjnych. Od czerwca do lutego z terenu Bielan zostało skradzionych co najmniej osiem pokryw. Właściciel wycenił straty na kwotę około 3 000 złotych.

Policjanci przez kilka miesięcy pracowali nad grupą dokonująca kradzieży włazów. Pierwszy sprawca kradzieży został zatrzymany kilka tygodni temu. Wówczas Adam W. usłyszał zarzut kradzieży mienia, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Wczoraj kolejna osoba trafiła w ręce policji. Bogdan G. jeszcze dziś zostanie przesłuchany. On również usłyszy zarzuty za kradzież 8 pokryw, które wspólnie z kolegami sprzedał później na złomie. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dvy9vtg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvy9vtg