Trwa ładowanie...

UKSW bez linii autobusowej. ZTM zawiesza projekt

Radni domagali się ograniczenia, a docelowo – całkowitego zamknięcia ulicy dla ruchu samochodowego.

UKSW bez linii autobusowej. ZTM zawiesza projekt
dfkywj6
dfkywj6

Zawieszono realizację projektu linii autobusowej na Bielanach. Zarząd Transportu Miejskiego nie potrafi sprostać wymaganiom jakie stawiają przed nim ekolodzy, a także bielańscy radni. Władze dzielnicy zapowiadają jednak, że powrócą do projektu w przyszłości. Elektryczny autobus miał kursować na trasie od ulicy Marymonckiej, do budynku UKSW przy ulicy Dewajtis 5.

O kursowaniu elektrycznego autobusu mówiło się od dawna. Przez wiele lat walczyli o niego zarówno studenci, jak i władze uczelni. - Kilometrowy odcinek prowadzący przez Las Bielański jest problematyczny do pokonania szczególnie zimą - mówi WawaLove Michał, student dziennikarstwa na UKSW . - Wprawdzie kilka lat temu pojawił się chodnik po jednej stronie ciągu komunikacyjnego i nie jesteśmy już bezpośrednio narażeni na to, że jadące samochody nas potrącą lub w razie deszczu, bądź wiosennych roztopów ochlapią nas błotem, ale nadal nie jest to optymalne rozwiązanie - komentuje student.

Jednakże ZTM podjął decyzję o zawieszeniu projektu elektrycznego autobusu linii 200 na trasie przejeżdżającej przez Las Bielański. Ekolodzy i radni, którzy po wielu dyskusjach wsparli studentów w ich pomyśle, obwarowali projekt odpowiednimi zapisami, których nie był w stanie zrealizować Zarząd Transportu Miejskiego , o czym jako pierwsza informowała "Gazeta Stołeczna".

Postulaty radnych

Radni domagali się ograniczenia, a docelowo – całkowitego zamknięcia ulicy dla ruchu samochodowego. Nie wyrażali zgody na jakąkolwiek ingerencję w nawierzchnię jezdni, ani czyszczenie jej środkami chemicznymi. Nie zgadzali się na przejazd ulicą Lindego.
Wiceburmistrz dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk potwierdza, że Zarząd Transportu Miejskiego nie był w stanie spełnić wymagań urzędników. Problemem było między innymi wyznaczeniem lewoskrętu z Marymonckiej w ulicę Dewajtis oraz ustalenie dokładnej trasy autobusu - informuje tvnwarszawa

- To nie zamyka dyskusji - zastrzega Grzegorz Pietruczuk. - W najbliższym czasie powołamy komisję i szczegółowo omówimy kolejne pomysły. Nie zmieniliśmy stanowiska. Postulujemy, aby na teren rezerwatu mogły wjeżdżać wyłącznie autobusy elektryczne, które są mniej szkodliwe dla środowiska niż pojazdy o tradycyjnym napędzie, do tego będziemy dążyć - dodaje.

dfkywj6

Dwa *rozwiązania*

Dotychczas proponowano dwa rozwiązania. Pierwsze, gdzie trasa autobusu miała połączyć budynki uczelni znajdujące się na ulicy Dewajtis z węzłem komunikacyjnym na Młocinach – poprzez ul. Marymoncką i ul. Przy Agorze. Drugie rozwiązanie zakładało połączenie kampusu z węzłem na Marymoncie - informuje tvnwarszawa. Władze dzielnicy zapowiedziały, ze wróca do tematu, jednak nie precyzują kiedy to nastąpi.

Źródło: (tvnwarszawa/gazeta stołeczna)

dfkywj6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfkywj6