Trwa ładowanie...

Ukwiecona stacja PKP Warszawa Włochy

Estetyka ulic: Chrobrego i Popularnej została wzbogacona, dzięki projektowi zrealizowanemu przez Zarząd Oczyszczania Miasta

Ukwiecona stacja PKP Warszawa Włochy
d25hq4v
d25hq4v

Ponad 2 tys. różnorodnych roślin w tym m.in. jaśmin, bez, pelargonie i begonie zostało posadzonych w ramach tegorocznego budżetu partycypacyjnego. Upiększają one okolice stacji kolejowej PKP Warszawa Włochy, a rozlokowano je w specjalnie wyznaczonych do tego celu pasach zieleni. Co ciekawe, są one tak skomponowane, by razem tworzyć kształt różowej wstążki. Ma to przypominać zarówno mieszkankom dzielnicy, jak i całej Warszawy, o znaczeniu regularnych badań w profilaktyce raka piersi.

To jedna z ośmiu kompozycji, które są realizowane na terenie całej Warszawy, na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta. Można w niej podziwiać np. krzewy bzu i jaśminu które charakteryzują się przyjemnym, słodkim zapachem. Pelargonie zostały dla odmiany powieszone w metalowych koszyczkach, na okolicznych latarniach.

Posadzone kwiaty będą systematycznie pielęgnowane i wzbogacane o kolejne gatunki, w następnych latach. Aktualnie podlewanie oraz pozostałe prace przy utrzymaniu kompozycji zaplanowano aż do jesieni. Tym samym we Włochach powoli realnych kształtów nabiera idea Miasta-Ogrodu, która stała również za zgłoszeniem i realizacją tego projektu, w ramach budżetu partycypacyjnego na obecny rok.

d25hq4v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25hq4v